“BELEDİYE VE TOKİ TOPU BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE ATIYOR”

Kategori: Gündem - Tarih: 21 Şubat 2021 11:58
“BELEDİYE VE TOKİ TOPU BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE ATIYOR”

TOKİ’nin Boğaziçi Beldesine yaptırdığı toplu konutlarda yaşayan vatandaşlar yol çilesi çekiyor. Yol ile ilgili sorunu hem TOKİ, hem de belediyeye ilettiklerini söyleyen vatandaşlar, her iki kurumunda topu birbirlerinin üzerine attıklarını söylediler.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, Boğaziçi beldesine yaptırılan toplu konutlar 2019 yılında tamamlandı. Ancak o tarihten bu güne kadar, toplu konutlara ulaşımı sağlayan yolun 400 metrelik kalan kısmı tamamlanamadı.
Yol ile ilgili yaşadıkları sorunları hem TOKİ’ye, hem de Boğaziçi Beldesine ilettiklerini söyleyen vatandaşlar, her iki kurumdan da bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadıklarını ifade ettiler.

Yol problemi ile ilgili seslerinin duyulması için son çare olarak 0542 767 18 81numaralı Öncü WhatsApp İhbar hattına şikâyetini ileten Barış Aydınoğlu isimli bir vatandaş, “Burada yaşam 1,5 sene önce yani 2019 Temmuzunda başladı. O günden beri bu yol böyle. Köstebek yuvası. Biz bunu TOKİ’ye de Boğaziçi Belediye Başkanlığına da ilettik. TOKİ bizim tasarrufumuzda olan bir şey değil, belediyeye gidin dedi. Boğaziçi belediyesine gidiyoruz, o yol bizi bağlamıyor TOKİ’nin yapması gerekiyor diyor” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/-belediye-ve-toki-topu-birbirlerinin-uzerine-atiyor--40597.html