HABERİMİZİN ARDINDAN VALİLİK HAREKETE GEÇTİ

Gündem 21 Aralık 2018 12:30
Videoyu Aç HABERİMİZİN ARDINDAN VALİLİK HAREKETE GEÇTİ
A
a

Afgan mültecilerin dramını gündeme getirdiğimiz haberimizin ardından Düzce Valiliği harekete geçti. Valilik, Afgan ailenin kavuşmayı beklediği kimliklerin çıkarılması için çalışmaların bir an önce tamamlanacağını duyurdu. Ayrıca Hepatit B hastası olan Afgan kadının tedavisinin başladığı belirtilerek yakacak ve gıda yardımının sağlanacağı kaydedildi.

Vatanlarını terk etmek zorunda kalan mültecilerin Düzce’de zor şartlar altında nasıl yaşamlarını idame ettirmeye çalıştığını gündeme getirdiğimiz “Şehrin Göbeğindeki İnsanlık Dramı” başlıklı haberimizin ardından Düzce Valiliği tarafından gerekli incelemeler başlatıldı.
 
2 ay önce Afganistan'dan Düzce'ye gelen ve Azmimilli Mahallesi'nde yaşamaya başlayan Galami ailesinin fertleri hem çalışmak hem de sağlık ve sosyal haklardan faydalanmak için kimliklerinin çıkartılmasını istiyordu. Türkçe bilmeyen, paraları ve işleri olmadığı için kış ortasında sefalet içinde hayatta kalmaya çalışan Afgan ailenin yardım çığlığı sonrası Düzce Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.
 
“Çalışmalar hızlandı; mülteci kadının tedavisi başladı”
 
Yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi: “İlimiz yerel basınında yer alan "Şehrin Göbeğinde İnsanlık Dramı" başlıklı haber valiliğimizce incelenmiştir. Söz konusu haberde bahsi geçen aile fertlerinin geçici kimlikleri bulunmamaktadır. Fakat bir an önce kimliklerinin çıkarılması için ilgili kurumlar çalışmalara devam etmektedir. Ayrıca hepatit B hastalığı olan mülteci vatandaşımız için Göçmen Sağlığı Birimimiz görevlendirilmiş olup tedavisi başlatılmıştır. Valiliğimiz ve STK'larımız tarafından aileye yakacak ve gıda yardımı da sağlanmaktadır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri