GÜZELDERE YOLU YENİLENİYOR

Gündem 30 Ocak 2020 15:51
Videoyu Aç GÜZELDERE YOLU YENİLENİYOR
A
a

Düzce’nin önemli turizm adreslerinden olan Güzeldere Şelalesi’ne ulaşım sağlanan yolda iyileştirme çalışmaları başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen ödenek sonrası tekrar start verilen çalışmalar tamamlandığında yaklaşık 6 km’lik yol, daha geniş olacak.

Gölormanı Köyü - Güzeldere Şelalesi arasında bulunan yaklaşık 6 km’lik yolda beklenen çalışmalar başladı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret duraklarından biri olan Güzeldere Şelalesi’ne ulaşım sağlanan yolda iyileştirme yapılması için iş makineleri sahaya çıktı.
 Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı koordinasyonunda, İl Özel İdaresi tarafından Düzce merkeze bağlı Gölormanı Köyü ile Güzeldere Şelalesi arasında bulunan ve toplam uzunluğu 5.880 metre olan turizm yolunda, yenileme ve genişletme çalışmalarına başlanıldığı aktarıldı.Açıklamada, şunlar kaydedildi: “2.300 metresi sıcak asfalt kaplama olan yolun geriye kalan 3.580 metrelik kısmında, İl Özel İdaresi makine parkında bulunan iş makineleri ile yenileme ve genişletme faaliyetleri devam etmektedir. Mevcut haliyle trafik yükünü kaldırmayan yolun ulaşım açısından konforlu hale getirilmesi planlanmıştır. Söz konusu yolda yapılacak olan çalışmaların akabinde, asfalt kaplama işlemi gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ödenek gelmesine müteakiben, Gölormanı Köyü - Güzeldere Şelalesi yolunda yapılacak olan sıcak asfalt kaplama işlemleri tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri