GÜVENLİ ÇALIŞMA SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

Gündem 29 Mart 2019 11:08
Videoyu Aç GÜVENLİ ÇALIŞMA SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ
A
a

Düzce Üniversitesi Yapı Topluluğu ve İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği (İSAG) işbirliğiyle “Güvenli Çalışma Sempozyumu” Cumhuriyet Konferans Salonu’nda geçekleştirildi.

İnşaat sektöründen, yangın söndürme tekniklerine, güvenli iskele prensiplerinden güvenli ızgara seçimlerine kadar birçok konun ele alındığı sempozyuma; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Rıfat Akbıyıklı, İSAG Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kavlak, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Üniversite olarak öğrencilerin mesleki gelişimini sağlamak için bu tarz etkinliklere destek olduklarını belirtti. Ülkemizde yıllardır iş sağlığı ve güvenliğine yönelik çalışmalar gerçekleştiğini söyleyen Prof. Dr. Genç, son yıllarda iş sağlığı ve güvenliğine daha fazla ağırlık verildiğini ifade etti. Öğrencilerimizin meslekleri gereği iş sağlığı ve güvenliği konusunda daha da bilinçli olmalarını sağladığını dile getiren Rektör Yardımcısı, bu tarz toplantıların fırsat eğitimi olduğunu, öğrencilerimizin bu fırsatları değerlendirip mesleğe katkıda bulunmaları gerektiğini vurguladı.

Gerçekleştirilen açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Rıfat Akbıyıklı, uzun yıllardır inşaat sektörü içerisinde olduğunu, bu mesleğin en önemli yerinin ise insan olduğuna vurgu yaptı. “Tedbir ve tevekkül bir arada gitmezse biz ölmeye devem ederiz.” şeklinde konuşan Akbıyıklı, mevzuatların daha detaylı ve çok ince hazırlanması gerektiği dile getirdi. Ayrıca insana yapılan yatırımın en kutsal yatırım olduğunun altını çizerek

Sempozyumun devamında; Teatral Çözümler Tiyatro Grubu tarafından hazırlanan “İş Sağlığı ve Güvenliği Forum Tiyatro Uygulaması” başlıklı tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Sempozyumun son oturumunda; Müşteri İlişkileri Yöneticisi Samet İlhan “Yangından Korunma ve Yangın Söndürme Teknikleri”, Meiser Alfix Ürün Müdürü Bülent Aldaş “Güvenli İskele Prensipleri” konu başlıklarında sunum yaparken,  Meiser Izgara Satış Müdürü Onur Demiral ise “Güvenli Izgara Seçimi” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.Program sonunda katılımcılara Meiser Alfix İskele Sistemler ekibi tarafından “İskele Kurum Uygulaması” teknikleri uygulamalı olarak gösterildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri