GURURLA KUTLADIK…

Gündem 29 Ekim 2018 17:28
Videoyu Aç GURURLA KUTLADIK…
A
a

Düzce’de cumhuriyetimizin ilanının 95. yıldönümü coşkulu törenlerle kutlandı. Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Devletimizin kurumlarıyla, milletimizle hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyeceğiz. Bu aziz millet bayrağını namertlere çiğnetmedi, çiğnetmeyecek.” dedi.

Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de Cumhuriyet’in 95. kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama töreni düzenlendi. Kutlama programı, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın tebrikleri kabulü ile başladı.

Valilik kabul salonunda yapılan törende Düzce Valisi Zülkif Dağlı, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Baro Başkanı Azade Ay, vali yardımcıları, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, şube müdürleri, kurum müdürleri ve personelleri ile siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri yer aldı.

Vali Dağlı’nın bayram tebriklerini kabul etmesinin ardından Anıtpark’ta devam eden kutlama etkinlikleri saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Dağlı, tüm halkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

2023 vizyonu hedefine odaklanarak kendimizi hazırlamalıyız”

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü kutlamasının ardından şunları kaydetti:

“600 yıllık bir cihan devleti üzerinde yükselen cihan devletimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmanın mücadelesini ilk günkü heyecanla, azim ve şevkle sürdürüyoruz. 2023 vizyonu hedefine odaklanarak yeni ve daha büyük başarılar için kendimizi hazırlamalıyız. Anadolu’daki varlığımızı dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirmekten asla taviz vermeyeceğiz.

Şer güçler kirli oyunlarında geri durmayacak”

Devletimizin kurumlarıyla, milletimizle hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyeceğiz. Bu aziz millet bayrağını namertlere çiğnetmedi, çiğnetmeyecek. Bu yüce Türk milleti bin yıl önce Malazgirt’te hangi inançla Anadolu’nun kapılarını bizlere açtıysa, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, Kıbrıs Barış Harekatı’nda ve 15 Temmuz’da aynı mücadeleyi yaptı ve İstiklal Mücadelesi’ni yöneten Gazi Meclisimize hainlerin girmesine izin vermedi. Tüm halkımız bilmektedir ki, dün bunlar ASALA iken, FETÖ, PKK ve DAEŞ olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün kardeşliğimizi istemeyen şer güçler kirli oyunlarında geri durmayacaklar. İsim değiştirerek karşımıza gelecektirler. Çünkü bunlar 100 yıl önce emellerini gerçekleştiremeyenlerin uzantılarıdır.”

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından tören, öğrenciler tarafından cumhuriyeti konu alan şiir ve kompozisyonların okunması ve Düzce Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile devam etti. Ardından tören alanında hazır bulunan okul ve toplulukların tören geçişi izlendi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri