GÜNLERDİR TRAFİK IŞIKLARI YANMIYOR

Gündem 17 Haziran 2021 16:12
Videoyu Aç GÜNLERDİR TRAFİK IŞIKLARI YANMIYOR
A
a

Düzce’de trafik yoğunluğunun en fazla hissedildiği noktalardan olan D-100 Karayolu Hal Kavşağı’nda yaklaşık 1 haftadır devre dışı olan trafik ışıkları sürücü ve yayalara zor anlar yaşatıyor. Özellikle yağışlı havalarda sürekli ışıkların arıza verdiğini belirten çevre esnafı, acı bir kaza yaşanmadan kalıcı çözüm getirilmesini istedi.

Yollarda trafik güvenliğinin sağlanmasında önemli rol oynayan ışıkların arıza sonucu devre dışı kalması ulaşımı tehlikeye düşürüyor.
Ankara-İstanbul arasında önemli bir geçiş güzergahı olan D-100 Karayolu üzeri Düzce kesimindeki kavşaklarda sık yaşanan trafik ışığı sorunu bu kez Hal Kavşağı’nda baş gösterdi.
Neredeyse 1 haftadır yanmayan ışıklar yüzünden trafiğin özellikle sabah ve akşam saatlerinde keşmekeşe döndüğü kavşakta karayollarının onarım çalışması yapmaması tepkiye neden oldu.
Civar esnafı, her sağanak yağışta trafik ışıklarının arıza verdiğini belirtirken, ışıkların kısa sürede tamir edilmemesinden dert yandı.
Bölgede bulunan Küçük Sanayi Sitesi esnafı da sürekli işleri nedeniyle geçiş yaptıkları Hal Kavşağı’ndaki trafik ışığı sıkıntısının kazalara davetiye çıkardığına işaret etti.
Kalıcı bir onarımın şart olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, ışıklı kontrolün olmaması yüzünden yolda geçiş üstünlüğünün göz ardı edildiğini vurguladı.
Süratli şekilde seyreden araçların hem diğer araçlar hem de yayalar için hayati sorun teşkil ettiğini belirten Düzceliler, günlerdir Hal Kavşağı’ndaki trafik ışıklarını tamir etmeyen karayollarını göreve davet etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri