GÜNDEN’DEN CEVAP: BELEDİYEMİZ TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK

Gündem 6 Temmuz 2021 14:01
Videoyu Aç GÜNDEN’DEN CEVAP: BELEDİYEMİZ TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK
A
a

Başkan Dr. Faruk Özlü’nün Düzce Belediye Meclisi Toplantıları’na katılmaması bir kez daha eleştiri konusu oldu. Temmuz ayı ilk birleşiminde söz alan İYİ Parti Düzce Belediye Meclisi Grup Başkanı Ender Çakar, Başkan Özlü’nün meclisteki görevini icra etmeyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatına uymadığını savundu. AK Parti saflarından bu eleştiriye yanıt gecikmedi.

Düzce Belediyesi Meclisi Temmuz Ayı Toplantıları 1. Birleşimi meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya İYİ Parti Düzce Belediye Meclisi Grup Başkanı Ender Çakar’ın Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün meclis toplantılarına katılmamasını eleştirmesi damga vurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Partili belediye başkanları ile yaptığı son toplantıda ‘Sosyal medya belediyeciliği yapmayın’ uyarısını hatırlatan Çakar, Erdoğan’ın her alanda katılımcı bir yerel yönetim anlayışı benimsemeleri yönündeki talimatlarını anımsattı.
Bunun üzerine söz alarak AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden, Çakar’a “Cumhurbaşkanımız ‘Halkla iç içe olan belediyeler olun’ diyor, biz buna uyuyoruz. Pandemiden önce muhtemelen kendi teşkilatları bile gezmemişti, belediye başkanımız 56 mahallenin tamamını akşam programları düzenleyerek hepsine bir bir ziyaretlerde bulundu. Bütün mahallelerimizi gezdik.” cevabını verdi.
Günden sözlerine şu şekilde devam etti. “Devamını yapacaktık sokağa çıkma kısıtlamaları çıktığı için yapamadık. Şuanda da bütün çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal belediyecilik diyorlar ya sosyal medya uzmanı kendileri her sosyal medyadan paylaşılan bir şeyi sosyal belediyecilik yapmayın diyerek af cambazlığı yapıyorlar. Kendileri sosyal medya uzmanı, en ufak bir şeyi sosyal medyadan paylaşıp bunun üzerinden yürüyorlar. Şuan sosyal medya çağı, ‘Sosyal medya belediyeciliği yapmayın’ demelerinin sebebi şu yapmadığınız şeyi uydurup yapmış gibi göstermeyin demek, yaptığımız şeyleri tabii ki sosyal medyadan paylaşacağız. Belediyemizin tüm Türkiye’mize örnek olacak icraatları var.”
Toplantıda ayrıca İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit’in istifası, Düzce Beltur Turizm San ve Tic. A.Ş. nin sermaye artırımı, otopark ücretlerinin belirlenmesi ve imar planı değişikliği konuları görüşüldü.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri