GÜNDEN: BAYRAMA YETİŞECEK  

Gündem 9 Haziran 2022 18:09
Videoyu Aç GÜNDEN: BAYRAMA YETİŞECEK  
A
a

Düzce Belediyesi, düzenlediği ihale ile Mezbaha Tesisi’ni bir firmaya 10 yıllığına 1 milyon 740 bin TL’ye kiraladı. Mezbahadaki yeni döneme ilişkin konuşan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, ihaleyi kazanan firmanın, yapılandırma, tadilat ve çevre düzenlemesi çalışmaları ile tesisi pırıl pırıl bir hale getireceğini söyledi. Günden ayrıca, mezbaha ihalesinden Düzce Belediyesi’nin karlı çıktığını söyledi.

Düzce Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda Başkan Yardımcısı Hasan Günden’in başkanlığında gerçekleştirilen ihale ile Mezbaha Tesisi 10 yıllığına kiralandı. İhaleyi, tek talipli Düzce Et Entegre Hayvancılık San. ve Tic. Ltd. Şti. kazandı.
İhaleyi kazanan firma, tesisin yapılandırılması ve tadilatı ile çevre düzenlemesi noktasında da çalışmalar gerçekleştirecek. Mezbahadaki yeni süreçle ilgili ilk açıklamayı Öncü Haber mikrofonuna yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, ihaleyi alan firmanın son teknolojiye uygun yeniden düzenleneceğini ifade etti.
“İhaleden belediye karlı çıktı”
Mezbaha ihalesinden Düzce Belediyesi’nin karlı çıktığının altını çizen Günden, “Mezbahamızın ihalesini yaptık. İyi bir firma girdi ihaleye. Hem belediyemiz için hem de kendi için iyi bir teklif verdi. İyi bir fiyatla da ihalenin 10 yıllık işletme hakkını aldı. 10 yıl için kira bedeli 1 milyon 740 bin lira olarak belirlendi. Aylık 14 bin 500 liraya geliyor ama her yıl tefe-tüfe oranında artacak. Belediye olarak şöyle bir karımız oldu. İşletme masrafından kurtulduk.” dedi.
“Temiz ve hijyenik bir mezbaha hizmete girmiş olacak”  
“Mezbahanın görüntüsünü ne yaparsak yapalım düzeltemedik.” diyen Günden, şunları kaydetti: “Belediye başkanımızın kafasındaki mezbaha etrafı pırıl pırıl, bahçesinde mangal yapılabilecek, Düzce halkına en iyi hizmeti veren bir yerdi. Alan arkadaşlara da bu yönde telkinde bulunduk. Bununla ilgili de söz verdiler. Hem içerideki teçhizatlarla ilgili bir yenileme yapacaklar. Hem de bahçesinin düzeniyle, içerisinin hijyeniyle çok güzel olacak. Kurban Bayramı’ na kadar yetiştirecekler. Bu konuda bizden çok kendileri de istekliler. Temiz ve hijyenik bir mezbaha hizmete girmiş olacak.”   
“Son teknoloji cihazlarla kesim yapılacak”
İhaleyi alan firmanın mezbahada hayvan kesimlerini son teknoloji cihazlarla yapacağını vurgulayan Günden, “Temel amacımız belediyemizin zarar etmemesi ve Düzce halkına hizmet etmesi, görüntü açısından temiz ve hijyen olması. Kendileri de çağımız teknolojisine uygun bir sistemle hizmet verecekler. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri