GÜNDE ‘1’ KERE ŞEHİR İÇİNDE TURLAYACAKLAR

Gündem 24 Ağustos 2018 13:44
Videoyu Aç GÜNDE ‘1’ KERE ŞEHİR  İÇİNDE TURLAYACAKLAR
A
a

Melensu Park’ın açılışıyla birlikte görevlerine başlayan atlı zabıtalar artık günde bir kere şehir içinde de görünecek.

Görevlerine başlayan atlı zabıtalar, özellikle Melensu Park’ta etkili görev alacak. Uygulamaya konulan atlı zabıta konusunda AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay açıklamalarda bulundu.

Bence sayısını çoğaltmak lazım”
Atlı zabıta sayısının artması gerektiğini söyleyen AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır şu ifadelere yer verdi: “Evvela attan bir parça kendimizi güvene çekelim. Atları ben daha önce gördüm ama böyle yakinen temas etme imkanım yeni oldu. Atlar güzel bir hayvan biliyorsunuz geçmişimizde de var. Bu atların zabıta olarak kullanılması güzel bir şey bu nedenle başkanı tebrik ediyorum. Keşke birkaç tane daha olsaydı. Sürekli kullansak, alışsak, binsek çok güzel olurdu. Keşke eskiden olduğu gibi yine atlarla payton hizmeti verilse. Bence sayısını çoğaltmak lazım.”

Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”
Bundan sonra atlı zabıtaların şehir içinde de görev yapacaklarını söyleyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise şöyle konuştu: “Atlı zabıta devrede biliyorsunuz. Bayram nedeniyle başladılar artık. Melensu Park’ta görev yapacaklar. Şehrin içerisinde de günde bir kere sefer yapacaklar. Atlarımızla şehirde fonksiyon değişikliği yapıyoruz. İnsanlar nasıl İspanya’da, İtalya’da Almanya’da bu atları görüyorsa artık Düzce’mizde de hatta büyükşehirlerimizde de var. Dolayısıyla çocuklarımız hayvanlarla tanışsın, bunları görsün. Bunlar insanlarımıza psikolojik destek de veriyor. Dolayısıyla atlı zabıtalar bundan sonra görevlerine devam edecek. Gerçekten Düzce’mize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri