GÜNAL YAKIN TAKİPTE

Gündem 9 Mayıs 2022 17:49
Videoyu Aç GÜNAL YAKIN TAKİPTE
A
a

Düzce İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, geçtiğimiz ay heyelan meydana gelen Akçakoca’ya bağlı Doğancılar Köyü yolunda özel idare ekipleri tarafından yürütülen onarım çalışmalarını yerinde inceledi. Afetin izlerinin silinmesi için sık sık soluğu heyelan bölgesinde alan Günal, “Kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayacağız.” dedi.

Kış aylarında Düzce’yi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle yumuşayan toprak, birçok bölgede heyelana neden olmuştu. Afetin izlerinin silinmesi için Düzce İl Özel İdaresi ekiplerinin heyelan bölgelerinde çalışmaları aralıksız sürüyor.
Çalışmaları yakından takip ediyor
Özel idare eliyle yürütülen çalışmaları yakından takip eden Düzce İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, havaların elverişli olmasıyla birlikte hızlanan ekiplerin durumunu görmek için adeta sahadan ayrılmıyor. Köylerdeki yol ve alt yapı ihtiyaçlarını bir program dahilinde gideren özel idare, afetlerin vurduğu alanlarda da onarıma devam ediyor. Meclis Başkanı Günal ve beraberindeki heyet de özellikle heyelanların mağduriyete yol açtığı güzergahlarda çalışmaların kısa sürede tamamlanması için işi sıkı tutuyor.
Düzce İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, son olarak heyelanın meydana geldiği köylerden birisi olan Akçakoca ilçesine bağlı Doğancılar Köyü yolunda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Günal’a incelemeleri sırasında AK Partili Akçakoca İl Genel Meclis Üyesi Sinan Cumhur ile MHP’li Meclis Üyesi Ergin Özensel de eşlik etti.
“Gerekli güvenlik önlemlerini aldık”
İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Günal, hava sıcaklıklarının artmasıyla karların hızlı bir şekilde erimeye başladığını ve bu nedenle birçok noktada heyelanlar oluştuğunu belirti.
Düzce’deki heyelan bölgelerinde çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Günal, “Çöken yollarda onarma ve kapanan yolları açma çalışmalarımız ekiplerimiz tarafından devam ediyor. Diğer noktalarda da gerekli güvenlik önlemlerini aldık. Kısa zaman içinde heyelanlardan ve toprak kaymalarından etkilenen tüm bölgelerimizde gerekli çalışmaları tamamlamış olacağız.” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri