GÜMÜŞOVA’YA NOTER AÇILIYOR

Gündem 20 Haziran 2022 17:20
Videoyu Aç GÜMÜŞOVA’YA NOTER AÇILIYOR
A
a

  Gümüşova’ya noter açılmasına ilişkin karar Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından imzalandı. Müjdeli haberi duyuran AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, ilçeye hayırlı olmasını diledi.   

 Adalet Bakanlığı, Türkiye genelinde noter bulunmayan ve aralarında Gümüşova ilçesinin de olduğu 78 kente daha noterlik kurulmasına karar verdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın imzaladığı kararla 89 yeni noterlik ihdas edilirken, 78 ilçede ilk defa noterlik kurulmuş oldu.
Yeni adımla birlikte Türkiye’de noter olmayan ilçe kalmayacak. Düzce’de noterlik bulunmayan diğer ilçeler için de çalışmaların devam ettiği bildirildi.
Noterlik hizmetlerine erişimin güçlendirilmesi ve yerinden sağlanması kapsamında noter bulunmayan ilçelere yönelik çalışmaların Gümüşova’yı da kapsaması kentte sevinçle karşılandı. Noter işlemleri için Düzce merkeze gelmek zorunda kalan Gümüşovalılar, artık yerinde hizmet alma kolaylığından faydalanacak.
Gümüşova ilçesine noter kurulmasına ilişkin kararın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından imzalandığı müjdesini veren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Düzce Milletvekili Ayşe Keşir sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Gümüşova ilçemizde noter açılmasına ilişkin karar sayın Bakanımız Bekir Bozdağ tarafından imzalandı. Teşekkür ederim, hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri