GÜMÜŞOVA OSB'DE ÖNEMLİ GELİŞME

Gündem 28 Haziran 2017 16:45
Videoyu Aç GÜMÜŞOVA OSB'DE ÖNEMLİ GELİŞME
A
a

388 hektar alanda hizmet verecek olan Gümüşova OSB'de kaynak problemi aşıldı. Altyapı maliyetlerinin finansmanı için yapılan girişimlerin olumlu sonuçlandığını duyuran Düzce Valiliği, mülkiyeti Hazine'ye ait 10 adet taşınmazın Organize Bölgesi Alanı olarak kullanılmak üzere bedelsiz şekilde Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi Tüzel Kişiliği'ne devredildiğini açıkladı. Ayrıca Gümüşova OSB yönetiminin modern sanayileşmeye örnek bir çalışma için kolları sıvadığı belirtildi.

Beyköy'de bulunan 1. ve 2. organize sanayi bölgelerinden sonra ilçelere kazandırılması için kolların sıvandığı yeni OSB'lerde önemli yol katedildi. Yargı süreci aşılan Akçakoca OSB'den sonra Gümüşova OSB'de de altyapı için gerekli kaynak sağlandı.

Modern sanayileşmeye örnek bir çalışma olacak
Düzce Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, başta Düzce olmak üzere bölgenin gelişimine ve ekonomisine önemli bir katma değer sağlaması beklenen Gümüşova OSB'nin Haziran 2016'da ıslah sürecini tamamladığı belirtilerek, "133 hektar alanda OSB tüzel kişiliğini elde etmiş olup, bunun paralelinde bu sınırların etrafında bulunan 255 hektarlık imarlı alanda da ilaveten genişleme süreci devam etmektedir. Bununla birlikte toplam Gümüşova OSB 388 hektar alanda hizmet verecektir. Gümüşova OSB yönetimi başta bölge içi yolları, enerji hatları, içme ve katı atık tesisi, idari ve sosyal hizmet alanları, spor tesisleri ve yeşil alanları ile modern sanayileşmeye örnek bir çalışma için kolları sıvadı." denildi.

Hazine'ye ait 10 taşınmaz Gümüşova OSB’ye devredildi
Yeni kurulan Gümüşova OSB’nin altyapı maliyetlerinin finansmanı için yapılan girişimlerin sonuç verdiği belirtilerek, kaynak probleminin önemli ölçüde çözüme kavuştuğu açıklandı. Açıklama şöyle sürdü: "Bu anlamda Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde bulunan mülkiyeti Hazine'ye ait toplam 295.734,87 m² 10 adet taşınmaz 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu'nun 4. maddesi uyarınca Organize Bölgesi Alanı olarak kullanılmak üzere bedelsiz olarak Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi Tüzel Kişiliği'ne devredilmiştir. Atılan bu adımla Organize Sanayi Bölgemiz en kısa zamanda altyapı işlemlerine başlayarak Düzce ekonomisine katkı sağlayacak yatırımcıları beklemektedir."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri