GÜMÜŞOVA’DA MUHTARLARLA BULUŞTU

Gündem 24 Ekim 2017 17:22
Videoyu Aç GÜMÜŞOVA’DA MUHTARLARLA BULUŞTU
A
a

Gümüşova’da mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, sorun ve talepleri dinledi. Vali Dağlı, buradaki konuşmasında, “20-25 yıl kadar öncesinde sıcak asfaltın köylere yapılacağının hayalini bile kuramazdık.” dedi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu yıl ikinci kez kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Gümüşova’da köy ve mahalle muhtarlarıyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Gümüşova Belediye Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir katıldı. İlçe girişinde olan Gümüşova Organize Sanayi (OSB)’nin gelişmekte olduğunu ve köylerin hemen hemen ihtiyaçlarını karşılandığını söyleyen Vali Zülkif Dağlı, “Gümüşova ilçemiz gerçekten bizim göz bebeğimiz. İlimizin girişinde organize sanayisiyle, hemen hemen tamamlanmış alt yapısıyla, meslek yüksekokuluyla, köyleriyle her şeyiyle hemen hemen ihtiyaçlarını eksikliklerini tamamlama yolunda hızla ilerleyen bir ilçemiz.” ifadelerini kullandı.

110 kilometre sıcak asfaltı önümüzdeki 10 gün zarfında tamamlamış olacağız’
Köylerde yapılacak pek çok çalışma olduğunu, köylerdeki içme suyu ve yolların asfaltlama çalışmalarına değinen Dağlı şöyle devam etti: “Asfalt, içme suyu, parke taşıyla ilgili güzel çalışmalar oluyor. Köy yollarımız hemen hemen bitti. Bugün itibari ile 110 kilometre sıcak asfaltı önümüzdeki 10 gün zarfında tamamlamış olacağız. İçme suyunda da yine aynı şekilde klorlama cihazlarımız yapıldı. İçme suyu ihtiyacını genel olarak tamamlandığını düşünüyorum. Bildiğiniz gibi İl Genel Meclisimizin aldığı kararla 18 milyon TL gibi bir meblağı İller Bankası’ndan borçlanmak suretiyle yarısını içme suyuna yarısını parke taşına harcamak suretiyle köylerimizin hizmetine sunuyoruz. Bunların ihaleleri yapıldı. Hızlı bir şekilde yapım süreçleri başladı.”

Hayalini bile kuramazdık’
20-25 yıl kadar öncesinde sıcak asfaltın köylere yapılacağının hayalinin bile kurulamadığını vurgulayan Vali Dağlı, açıklamalarını şöyle devam etti: “Var olduğumuz sürece ihtiyaçlarımız da olmaya devam edecek. Bundan 20 yıl önce sıcak asfaltı hayal etmek bile mümkün değilken şuanda sıcak asfalttan başka asfalt yapmayacağımızı söylüyoruz. Bundan 20-25 yıl önceye kadar köylerimizin içini parke taşıyla donatacağımızı düşünemezdik, yine köylerimizin içinde çocuk oyun parklarının olacağını düşünemezdik.” dedi.

Güzel şeyler ortaya koymanızı bekliyoruz’
Vali Zülkif Dağlı, birlik-beraberlik çağırısı yaparak muhtarlardan beklentisini dile getirdi: “Muhtarlardan beklentimiz birlik ve beraberlik içerisinde köyümüzün, köyünüzün işlerini takip etmeniz. Azalarınızla beraber köydeki imam, müezzin, okul müdürü, öğretmenler, diğer kamu görevlileri ve köy halkıyla birlikte köy için yeni projeler üretmenizi güzel şeyler ortaya koymanızı bekliyoruz. Gençlerimize dönük genç kızlarımıza dönük veya okuma yerleri mi yaparız, sporla ilgili faaliyet alanı mı yaparız, bir başka eğitimle ilgili kurs mu yaparız veya aklımıza ne gelirse çalışmalarımızı hızlandıralım. Proje desteğini biz de vereceğiz.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri