GÜMÜŞOVA BELEDİYESİ'NDEN BİR İLK 'GÜMÜŞOVA CEPTE'

Gündem 31 Aralık 2018 14:29
Videoyu Aç GÜMÜŞOVA BELEDİYESİ'NDEN BİR İLK 'GÜMÜŞOVA CEPTE'
A
a

Gümüşova Belediyesi, vatandaşların belediye ile rahat iletişim kurabilmesi ve olumlu ya da olumsuz karşılaştıklarını Çek/Gönder seçeneğiyle direk başkana ulaştırabilmeleri için bir ilke imza attı. Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Gümüşova Cepte' uygulaması ile ilgili olarak Belediye Başkanı Ahmet Azap, 'Her zaman olduğu gibi yine bir adım öndeyiz. Bilgi çağındayız ve teknolojinin nimetlerini vatandaşlaımıza sunmak istedik' dedi.

Çek Gönder sayesinde başkana direk ulaşım...
Gümüşova Belediyesi ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından tamamlanan proje sonrası Düzce ili genelinde belediyeler bazında ilk kez mobil vatandaş uygulaması hizmeti kullanıma sunulmuş oldu. "Gümüşova Cepte" sloganıyla hizmete sunulan mobil uygulama, duyurunun yapılmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından olumlu bir tepkiyle karşılandı. Uygulamanın en önemli özelliği ise "Çek Gönder" seçeneğiyle vatandaşların karşılaştıkları olumlu yada olumsuz bir durumu anında Başkana iletebilmeleri ve direkt olarak Başkan ile irtibat kurabilmeleri. Bunun yanı sıra E-Belediye sistemine direkt erişim, Belediye'den haberler, duyurular, etkinlikler, ihaleler, faaliyet bültenleri, projeler, kurumsal yapı, anket, nöbetçi eczane bilgisi ve istek/şikayet yönetimi gibi bir çok özelliğe sahip uygulama ile Belediyecilik hizmetleri artık vatandaşların elinin altında. Şuan Google Play Store' da hizmete sunulan mobil vatandaş uygulamasının, yazılım çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte iOS Apple Store' da da yakın zamanda hizmete sunulmuş olacağı öğrenildi. 
'Her zamanki gibi yine bir adım öndeyiz'
Konu hakkında değerlendirme yapan Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet AZAP; "Gümüşova Belediyesi olarak teknoloji alanında ilimiz genelinde ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunma yolunda teknoloji yatırımlarımız devam ediyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana birçok yeniliğe imza attık ve atmaya devam edeceğiz. Bilgi Yönetim Sistemi, Elektronik Belge Yönetim Sistemi, Elektronik ve Mobil İmza Entegrasyonları, E-Belediye Hizmetleri, E-Devlet Entegrasyonlarımızın yanı sıra Belediyemizin ağ ve bilgisayar altyapısınıda son teknolojiye uyumlu duruma getirdik. Mevcut hizmetlerimize ilave olarak şuan mobil vatandaş uygulamamız olan "Gümüşova Cepte" yazılımıyla birlikte her zaman olduğu gibi yine bir adım öndeyiz ve günümüz bilgi çağında teknolojiyi etkin kullanmaya devam edeceğiz." dedi. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri