GÜCÜMÜZ MİLLİ İRADE, HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE

Gündem 13 Temmuz 2017 15:26
Videoyu Aç GÜCÜMÜZ MİLLİ İRADE, HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE
A
a

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Türkiye ile eş zamanlı olarak oda ve borsaların katılımıyla Düzce Ticaret Borsasında yapılan basın açıklamasında konuşan Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, “Gücümüz Milli İrade, Hedef Büyük Türkiye” mesajı verdi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmesi dolayısıyla tüm Türkiye’de milli birlik ve beraberlik mesajları verilmeye devam ediliyor. 15 Temmuz’un Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan dolayısıyla Düzce Ticaret Borsası’nda bir araya gelen oda ve sendika temsilcileri tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan basın bildirisini okudu.

Hepimiz buradayız” mesajı
15 Temmuz hain darbe girişiminin kınandığı ve “Gücümüz milli irade, hedef büyük Türkiye” başlığı altında kamuoyu ile paylaşılan bildiri, Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Karslıoğlu tarafından okundu.

15 Temmuz'un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz
Alçak saldırının darbenin ötesinde bir işgal girişimi olduğunu belirten Karslıoğlu, darbenin amacını şu sözlerle anlattı:“15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı Terör Örgütü, ‘devleti’ ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye'yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti.”Allah'a şükürler olsun Milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Yaşanan hain girişiminin milletin iradesi ile engellendiğini kaydeden Karslıoğlu şöyle devam etti:“Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu canı pahasına değerlerini savundu. Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da, ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere. Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, Siyasi partilerimiz. Milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık. Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Değerli basın mensupları,
“En az 15 Temmuz kadar, darbe girişiminden sonrası da, ülkemiz açısından zorlu bir süreç oldu.” Diyen Karslıoğlu, Türkiye’de yaşanan gelişmeleri şu sözlerle aktardı:
Darbe girişimi sonrası toplum büyük bir travma yaşadı. FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Allah'a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık. Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5'lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bu yılın ilk altı ayında tam 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam sağladık. İhracatımızı rekor düzeyde arttırmaya başladık. Yabana yatırımcıların güvenini yeniden kazandık.”
Basın açıklamasına Türkiye’nin sivil toplumunu temsil eden, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı olan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) destek verdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri