GÖZLER O TARİHE ÇEVRİLDİ…

Gündem 11 Temmuz 2021 11:50
Videoyu Aç GÖZLER O TARİHE ÇEVRİLDİ…
A
a

Düzce’nin denize açılan kapısı Akçakoca’da balık fiyatları cep yakıyor. Kış sezonunda dahi fiyatları vatandaşın yüzünü bir türlü güldürmeyen hamsi ve istavritin kilo fiyatı 60 liraya çıktı.

Batı Karadeniz’in incisi olarak nitelendirilen ve Düzce’nin Karadeniz’e açılan kapısı olan Akçakoca’da balık fiyatları yaz aylarının gelmesiyle aldı başını gitti. Özellikle Karadeniz bölgesinin olmazsa olmaz balığı olan hamsinin fiyatı kırmızı eti geçti. 
15 Nisan’da başlayan av yasağı öncesinde dahi fiyatı 25 liranın altına inmeyen hamsinin kilogram fiyatı 60 TL’yi gördü. Hamsi almak için balıkçı tezgahlarına gelen müşteriler gördükleri fiyat karşısında şaşkınlık yaşayıp elleri boş bir şekilde evlerine geri döndü. Sofralarına balık koymak isteyen ancak fiyatları gören vatandaşlar, 'Et yemek daha iyi' demesi özetledi.
Öte yandan istavritin kilosu 60 TL’den satılırken çupra ve levreğin adedi de 25 TL’den alıcıyla buluşturuluyor. Mezgit 25, çinekop 50 ve karagöz ise 35 TL’den fiyatlandırılıyor.  Balıkta vatandaşı üzen fiyatların uzun süre bu şekilde devam edeceği öngörülürken gözler denizlerde av yasağının kalkacak olduğu 1 Eylül tarihine çevrildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri