GÖZ YUMMAYACAĞIZ!

Gündem 13 Nisan 2018 13:39
Videoyu Aç GÖZ YUMMAYACAĞIZ!
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü katıldığı bir fabrika açılışında yaptığı konuşmada, “Hiç kimsenin, Türk ekonomisinin tekerine çomak sokmasına göz yummayacağız. Aksine, vites büyüterek yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kocaeli’de Çayırova Şekerpınar’daki bir  traktör fabrikasının açılış törenine katıldı.

Benim gibi, milyonlarca çiftçi çocuğu için…”
Bakan Özlü, burada yaptığı konuşmada, “Bizim kültürümüzde traktörün çok ayrı bir yeri vardır. Traktör tarım demektir, bereket demektir, ekmek demektir, alın teri demektir. Özellikle benim gibi, milyonlarca çiftçi çocuğu için; traktör kelimesiyle bereket kelimesi eş anlamlıdır. Türkiye’de birçok nesil, traktörün sürdüğü tarlaların bereketiyle büyümüş, okumuş ve bugünlere gelmiştir. Ve şükürler olsun ki; Türkiye bugün, traktör üretmekle kalmamış, ürettiği traktörü ihraç eden bir ülke konumuna yükselmiştir.”

Yeni bir hedef daha: ‘Yatırım üssü Türkiye’
“Teknoloji üssü Türkiye hedefimizin yanına, yeni bir hedef daha koyduk.” diyerek sözlerine devam eden Bakan Özlü şunları söyledi: “Bu hedef; ‘Yatırım üssü Türkiye’ hedefidir. Bugün açılışını yaptığımız fabrika; Türkiye’nin yerli veya yabancı, bütün yatırımcılar için güvenilir bir ülke olduğunun, çok açık bir kanıtıdır. Türkiye; bütün dış baskılara, komşu coğrafyalarımızdaki istikrarsızlıklara ve manipülatif birtakım oyunlara rağmen; vizyonunu büyüterek, yoluna devam etmektedir. Türkiye; 2001 yılına kadar sadece 15 milyar dolar doğrudan yabancı yatırım alan bir ülke iken, son 16 yılda ülkemize gelen doğrudan yabancı yatırım, 191 milyar dolara yükselmiştir. Elde ettiğimiz muazzam büyüme, ihracatta kat ettiğimiz mesafe ve Sanayi 4.0’a uyum noktasındaki çabalarımız; bizim kararlılığımızı net olarak göstermektedir."

"Vites büyüterek yolumuza devam edeceğiz"
"Türkiye’yi, ekonomik baskı altına almaya çalışanlar bunu başaramazlar." diyen Özlü, şöyle devam etti: "Türkiye ekonomisi güçlüdür, sağlamdır ve büyüyerek yoluna devam edecektir. Hiç kimsenin, Türk ekonomisinin tekerine çomak sokmasına göz yummayacağız. Aksine, vites büyüterek yolumuza devam edeceğiz. Yerli otomobil Ortak Girişim Grubu’nun da içinde yer alan, Anadolu Grubu’nu, bu önemli traktör fabrikası yatırımı için, Sayın Tuncay Özilhan’ın şahsında tebrik ediyorum." 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri