GÖLYAKA DEĞİŞİM İSTİYOR

Gündem 22 Kasım 2018 14:21
Videoyu Aç GÖLYAKA DEĞİŞİM İSTİYOR
A
a

Gölyaka’da rüzgar değişimden yana esmeye başladı. Başkanlık koltuğunda yeni bir ismi görmek istediklerini ifade eden Gölyakalılar, AK Parti’den başkanlığa talip olan Yakup Lokman Demircan’ı işaret etti. Demircan’ı desteklediğini söyleyen vatandaşlar, Gölyaka’da güzel çalışmalara imza atacağına inandıklarını dile getirdi.

Öncü Haber ekibi ilçelerde seçimin nabzını tutmaya devam ediyor. Gümüşova ve Akçakoca’dan sonra rotasını Gölyaka’ya çeviren haber ekibimiz, halka kimi başkan olarak görmek istediğini sordu. İlçedeki mevcut çalışmalar üzerinden değerlendirmelerde bulunan Gölyakalı vatandaşların çoğunluğu değişim olması gerektiğini belirterek, AK Parti’den Gölyaka Belediye Başkan Aday Adayı olan iş insanı Yakup Lokman Demircan isminde birleşti.

Mevcut belediye başkanımızın çalışmaları çok güzel”
Aday adayları ve mevcut başkan hakkında değerlendirmede bulunan Gölyaka esnaflarından Şeref Uzun, “Mevcut belediye başkanımızın çalışmaları çok güzel, mükemmel çalışıyor. Gölyaka için çok güzel şeyler yaptığına inanıyorum. Denenmemiş adaylar için bir şey diyemem. Hepsi birbirinden değerli insanlar. Hepsi bizim tanıdığımız, sevdiğimiz, kimileri büyüğümüz, kimileri kardeşlerimiz. Gölyaka için çok güzel şeyler yapabileceğine inandığımız kişiler.” şeklinde konuştu.

Gölyaka’yı bir Gölyaka daha yaparlar”
Değişim olması gerektiği yönünde düşüncesini beyan eden Ahmet Özyürek isimli vatandaş, “Yaptığı yeter. Yeni biri belki daha iyi şeyler yapar. Bir değişiklik olur. Şu anda İbrahim Keleş ve Yakup Lokman Demircan var. Gerisine gerek yok zaten. Biz ikisini biliyoruz. Gölyaka’yı bir Gölyaka daha yaparlar. Daha da yukarıya çıkartırlar.” dedi.

Lokman Demircan başkasını tanımam”
Yakup Lokman Demircan’ı desteklediğini ifade eden Ahmet Kahraman, “Onun kişiliği ile o koltuğu doldurabileceği, cemiyetle, toplumla daha uyumlu çalışabileceği, söz geçirebileceğini ve becerebileceğini düşünüyorum. Toplumla uyum sağlayabilecek, o koltukta oturabilecek, Yakup, yani Lokman Demircan. Başkasını tanımam.” dedi.

Belediye gelirlerini acaba ne yaptı?”
Mevcut başkan ile ilgili de değerlendirmede bulunarak açıklamalarını sürdüren Kahraman, “Belediye gelirlerini acaba ne yaptı? Yaya banketlerini müteahhite verdi. Doğalgazı, şirket aldı. Elektrik hattını aşağıya şirket aldı. Nihat Çelik doğalgazı Gökbaşı’na kadar getirmişti, zaten bağlanacaktı. Bunlar belediyenin başarısı değil.” diye konuştu.

Bu işin altından kalkabileceğine inanıyoruz”
İlçedeki değişime dikkat çeken bir diğer esnaf Uğur Sönmez, “Önceden burası fabrikalar ilçesiyken, turizm bölgesi ilan edilmesi ile baya bir etkileşim oldu. Kentsel olarak da halkın takdir ettiği bir gelişme var. Çok değerli ve kıymetli ağabeylerimiz aday adayı oldu. Hemen hemen hepsini tanıyoruz ve bu işin altından kalkabileceğine inanıyoruz. Gelince de desteğimizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kör değiliz”
Ali Rıza Yöndem isimli ilçe sakini “Gölyaka’ya doğalgaz geldi, yollar ve kaldırımlar yapıldı. Hizmet fena değil, güzel. Yapılanı inkar etmemek lazım. Bekir Akbulut gerçekten mücadele ediyor. Parkı düzenledi, Güzeldere’yi yaptı kör değiliz, görmemek mümkün değil.” diye konuştu.

Lokman deyip duruyorlar”
Çevreden aldığı duyumları dile getiren başka bir vatandaş ise, “Bilemiyorum. Herkesi ayrı ayı istediği var. Bizim köyden birisi var vatandaşlar onu tercih ediyor. Lokman diyip duruyorlar. Allah hangisi hayırlıysa onu nasip etsin. Son söz bu.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri