Gölcük’e 50 adet kuş yuvası…

Gündem 26 Şubat 2019 15:04
A
a

Ormanlar için tehdit oluşturan ve uygun iklim koşullarında hızla çoğalarak ağaçları tahrip eden zararlı böceklere karşı biyolojik mücadele çalışmaları kapsamında Bolu Gölcük Tabiat Parkı’na 50 adet kuş yuvası asıldı.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ile Bolu Belediye Başkanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü işbirliğinde, çam ormanları arasında saklı, manzarasıyla büyüleyen Bolu Gölcük Tabiat Parkı’na, zararlı böceklere karşı yürütülen biyolojik mücadele kapsamında Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından, 50 adet kuş yuvası asıldı.

Asılan kuş yuvalarıyla zararlı böceklerin oluşturduğu tahribatın önüne geçmek istediklerini ifade eden İşletme Müdürü Rıdvan Aksu her yıl biyolojik mücadele çalışmaları kapsamında belli miktarda kuş yuvasının Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü ormanlarındaki ağaçlara astıklarını, 2019 yılında da 2 bin adet kuş yuvasının asılacağını belirtti.

Orman zararlılarıyla mücadelede büyük öneme sahip kuşların günde kendi ağırlıklarının birkaç misli böcek tükettikleri biliniyor.

1000
icon
sami 27 Şubat 2019 11:55

Vay arkadaş hiç aklıma gelmemişti. Ee şimdi birde bazı yuvaların kapısını kuzeyede denk getirmişlerdir. Çok iyi çok iyi. Kuşlar rahatsız edilmezse zaten yuva yapar bu yuvalar şimdi değişik bir kuşmu çekecek anlamadık. cahiliz ya biz.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri