GİRİŞİMCİLER EĞİTİMİNİ TAMAMLANDI

Gündem 20 Mart 2018 15:39
Videoyu Aç GİRİŞİMCİLER EĞİTİMİNİ TAMAMLANDI
A
a

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) İş-Kur ve KOSGEB işbirliğinde hazırlanan aktif iş gücü eğitim programına katılan girişimciler, bugün düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. 261 katılımcının sertifikalarını aldığı törende 120 girişimcinin kadın olması dikkatlerden kaçmadı.

Düzceli girişimciler aldıkları eğitimler sonucunda bugün DESOB’da düzenlenen törenle “Uygulamalı Girişimcilik Sertifika”larını aldılar. DESOB, KOSGEB ve İş-Kur işbirliğinde verilen programlar neticesinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik sertifika törenine Düzce Valisi Zülkif Dağlı, SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, İŞKUR İl Müdürü Serhat Acar, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ve girişimciler katıldı.

Tebrik edilecek bir çalışma”
Törende açıklamalarda bulunan Vali Zülkif Dağlı:“Buraya katılan işverenlere güzel bir çalışma yapıldı. Dikkati çeken diğer bir nokta ise katılımcıların çoğunun bayan olması. İş sahibi olma konusunda bayanların ne kadar istekli olduklarını burada görüyoruz. Bu tebrik edilecek bir çalışma oldu. Buradan anlaşılacağı gibi devletimizin verdiği destekler muazzam. Yapmamız gerekeni bilip yol haritamızı çizmemiz gerekiyor”

Bize bildirmezlerse para cezası alırlar”
SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu ise, “SGK olarak biz yeni işyeri açanlar için gerekli çalışmaları yapıyoruz. İşe başladıkları gün bilgilerimizi alarak Bağkurlarını yapıyoruz. Ama şu unutulmamalı ki işe başladan en geç bir gün öncesine kadar bize bilgilendirme yapmazlarsa para cezasıyla karşılaşılıyor” şeklinde konuştu.

Eğitimler çok önemlidir”
İŞKUR İl Müdürü Serhat Acar yapılan eğitimlerin önemli olduğuna dikkat çekerek,“Günümüzde özellikle gençler devlet kapısında iş bulmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Devlet kapısında rahat bir şekilde çalışmaktan ziyada gençlerimizin kendi işyerinde çalışması büyük önem arz ediyor. Biz de bu noktada elimizden geleni yapıyoruz.” DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı ise uygulanan eğitim programı hakkında bilgiler vererek:

Bizde eğitimden yanayız”
Eğtimler kapsamında bizde toplam 300 yeni işverene burada destek veiyoruz. Bütün kurumlar gibi bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Eğitim alanlar bugün burada sertifikalarına da kavuşacaklar” dediYapılan konuşmaların ardından eğitim alan ve sertifika kazanmaya hak kazanan 120’si kadın toplam 261 katılımcıya sertifikaları teslim edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri