GİRİŞ-ÇIKIŞLAR BELLİ OLSUN!

Gündem 29 Kasım 2018 15:26
Videoyu Aç GİRİŞ-ÇIKIŞLAR BELLİ OLSUN!
A
a

İnönü Parkı’nı çevreleyen tel örgütleri geçtiğimiz nisan ayında kaldıran Düzce Belediyesi, ‘kontrolsüzlük’ gerekçesiyle bu kararından geri adım attı. Park İşletmecisi Cahit Aydın, “Güzel kullanılır umuduyla bu şekilde yapılmıştı ama gördük ki içeri giriş-çıkış belli değil. Kontrol amacıyla belediyemiz tekrar çitleri geri koyma kararı aldı.” dedi.

Şehir içerisindeki parklara yaklaşık 8 ay önce sil baştan bir düzenleme getiren Düzce Belediyesi, halkın en rağbet gösterdiği İnönü Parkı’nın etrafındaki çitleri kaldırmıştı. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın talimatıyla vatandaş odaklı çalışmalar kapsamında kaldırılan çitler İnönü Parkı’na tekrar yerleştirilmeye başladı. Parkın güvenliği ve daha iyi muhafaza edilmesi gerekçesiyle belediye ekipleri şu günlerde tel örgü çalışmalarına devam ediyor.

Havuzdaki ördeklere köpekler musallat olmaya başladı”
İnönü Parkı İşletmecisi Cahit Aydın, yeniden tel örgü ile çevrelenen parkta kontrolsüzlüğün önüne geçileceğini vurguladı. Belediyenin parkta güzel işler yaptığını belirten Aydın, neden tekrar tel örgülerin yerine takıldığını şöyle anlattı: “Buranın içine havuz yapıldı, havuzun içine canlı hayvanlar koyuldu. Parkın giriş çıkışının belli olmaması, her yerinden girilip çıkılması sebebiyle içeride yapılan güzel işleri dağıtmaya başladılar. Havuzlarımızdaki ördeklere köpekler musallat olmaya başladı.”

Belediyemiz tekrar çitleri geri koyma kararı aldı”
Bu durumun kontrolünün zor olduğunu belirten Aydın, “İyi kullanılır güzel kullanılır umuduyla bu şekilde yapılmıştı ama gördük ki içeri giriş çıkış belli değil, nasıl kullanıldığı belli değil. Hem kontrol amaçlı hem giriş çıkışı belli olsun, biz de içerideki organizasyonlarımızı güzel bir şekilde yapalım diye belediyemiz tekrar çitleri geri koyma kararı aldı. İyi oldu.” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri