GEZİ TEKNESİ İHALESİ TAMAM!  

Gündem 1 Mayıs 2020 15:18
Videoyu Aç  GEZİ TEKNESİ İHALESİ TAMAM!  
A
a

Akçakoca turizmine yeni bir soluk getirmek isteyen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın talebiyle meclis gündemine taşınan ve onay alan gezi teknesi için ihale yapıldı.

Akçakoca Belediyesi, ilçeye gelen iş insanlarının, yerli ve yabancı turistler ile yöre halkının doğal ve tarihi güzelliklerden daha iyi faydalanmaları için alınmasına karar verilen 24 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde 400 kişilik gezi teknesinin ihalesi yapıldı.
Akçakoca Belediyesi Abitaş şirketinin işleteceği turistik teknenin ihalesi Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz’ın komisyon başkanlığında yapıldı. İhale öncesi yapılan araştırma kapsamında 6 firmadan fiyatlar alınarak yaklaşık maliyet oluşturuldu.
Turizme destek amacıyla alınması kararlaştırılan tur teknesi ihalesine 3 firma katılırken, en düşük fiyatı veren İçöz Yatçılık ile anlaşmaya varıldı.
Öte yandan Akçakoca Belediye Meclisi’nin 2020 yılı Ocak ayı birleşiminde gündeme gelen ilkbahar ve yaz aylarında denizde gezi düzenlemek amacıyla gezi teknesi alınması talebine CHP, AK Parti ve İYİ Partili üyeler aleyhte oy vermiş, karar çoğunluğa sahip olan MHP meclis üyelerinin oyu ile geçmişti.
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm