GEREKİRSE KAPILARINDA YATACAĞIM!

Gündem 8 Haziran 2018 16:45
Videoyu Aç GEREKİRSE KAPILARINDA YATACAĞIM!
A
a

MHP Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Ümit Yılmaz. Düzce’nin iki metropol şehrin arasında olmasına karşılık ulaşım açısından zor bir il olduğuna dikkat çekti. Vekil seçilmesi halinde Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Düzce-Bolu hattından geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Yılmaz, “Meclisteki yerimizi alırsak, bunun için kimin kapısından yatılması gerekiyorsa onun kapısında yatacağız.” dedi. Ayrıca Düzce’nin en büyük tarım girdisi olan fındık ve fındıkçının sorunlarını tespit ettiklerini belirterek, sıkıntıyı nasıl çözeceklerini anlattı.

Türkiye, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri için 24 Haziran'da sandık başına gidiyor. Bu süreçte Öncü TV’nin 24 Haziran’a Doğru programı partilerin adaylarını konuk etmeye ve Düzce’de seçimin nabzını tutmaya devam ediyor. Programın son konuğu MHP Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Ümit Yılmaz oldu.

“En büyük sorun ekonomi ve fındık”
İlk olarak seçim çalışmalarına ilişkin bilgiler veren MHP Adayı Yılmaz, Düzce’nin sorunlarını tespit ettiklerini belirterek, ağırlıklı olarak fındık ve ulaşım sorunları üzerinde durdu. Yılmaz, “Düzce’nin en büyük tarım girdisi olan fındığı ve fındıkçının sorunlarını tespit edip bunların çalışmasını yaptık. Düzce’nin önemli sorunlarından biri de ekonomi. Turizm açısından doğal güzelliklere sahibi ama ekonomik bir girdisi yok. Yine Düzce iki metropol şehrin arasında ama buna rağmen ulaşımı zor bir il. Ulaşsanız bile şehir içi trafikten etkileniyorsunuz. Bunun sebebi de ulaşım ve altyapı sorunları. Bağlantı yolları henüz tamamlanmadı. Eğitimin çok büyük eksikleri olduğunu görüyor ve yaşıyoruz. Bu sorun, bölgesinde özellikle ülke sıralamasında geri olduğunu gördük. Eğitim sıralamasında çok vahim durumdayız. Aile ve sosyal politikalarda sorunlar var. Nüfusa göre boşanma oranının en fazla olduğu illerden biriyiz. Sağlık problemleri olduğunu gördük. Üniversite hastanesinin ek binaları yapıldı ama sağlık personel eksikliği olduğunu tespit ettik. Türkiye’de gençlerin en fazla uyuşturucu kullandığı illerinin başında geliyoruz. Her ne kadar emniyet ve jandarma teşkilatları elinden gelen gayreti göstermesine rağmen sinekleri öldürerek bataklığı kurutmadan çözemiyorsunuz.” dedi.

Biz mecliste, ‘Fındık üreticisinin hakkını verin!’ diyeceğiz”
Fındıkta fiyat politikasının düzeltilmesi amacıyla çözüm yollarını sıralayan Yılmaz, şöyle konuştu: “Fındık üreticisini ilk sorunu fiyat politikası. Fındıkta bir fiyat politikası olmadığı için fındık toplanmaya başlar başlamaz tüccarın elinde kalıyor. Fındıkta TMO direkt olarak işin içine girsin. O zaman Ağustos’un 15’ine kadar olan bir zaman diliminde bir fiyat açıklasın. O fiyatın altına alım olursa direkt olarak müdahalede bulunacağını açıklasın. Fındıkta bir diğer problem fındık ağaçlarının yaşlanması. Bundan 10-20 sene sonra verimlerini yitirecekler ve bunun önüne geçmek için fındık üreticisinin desteklenmesi. Bir başka sorun ise kullanılan ilaç ve gübrelerinin Avrupa Standartlarının altında olduğunu gördük. Biz bunun için mecliste fındık üreticisinin hakkını verin diyeceğiz.”

Düzce’nin bütün problemlerine hakimim”
Seçilmesi halinde Düzce için çalışacağını kaydeden Yılmaz, şu ifadelerde bulundu:“Ben Düzce’de eczacılık yapan ve Düzce halkının sürekli içinde olan bir insanım. Düzceli halk şundan endişe etmesin, ben onların içinden gelen bir insanım. Problemlerinizi biliyorum çünkü aynı problemleri ben de yaşıyorum. Biz paraşütle aday yapılmadık. Düzce’nin içinde ve Düzceli ile hep beraberiz. Düzce’nin bütün problemlerine hakimim. Eğer seçilirsek muhtarlarımızla özellikle dönemler halinde çalışmalarımızı anlatacağız, onların sorunlarını alıp Ankara’ya götürüp neler yapabileceğimizi tartışacağız.”

Siyaset bir iddia makamıdır”
MHP’nin Düzce’de 3 milletvekili çıkartmasının kendilerini şaşırtmayacağını da ifade eden Yılmaz, AK Parti’nin Düzce’de 3’te 3 iddiaları içinse, “Siyaset bir iddia makamıdır, AK Parti tabiî ki iddialı konuşabilir.” dedi.

Kimin kapısından yatılması gerekiyorsa onun kapısında yatacağız”
“Göreve geldiğimizde ilk işlerimizden biri fındık olacak.” diyen Yılmaz, Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Düzce’den geçmesinin kırmızı çizgileri olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Bir diğeri ve bizim olmazsa olmazımız, Yüksek Hızlı Tren. Biliyorsunuz Düzce’den geçmiyor. Bu bizim büyük bir kaybımız. Düzce sıçramak istiyorsa, önümüzdeki senelerde bir yerlere gelmek istiyorsa, birinci öncelimiz YHT’nin Düzce-Bolu hattından geçmesi. Bununla ilgili üniversitemizin çok güzel çalıştayları var. Sayın Bakanın açıklamalarını duyduk ve çok üzüldük. Bu bizim kırmızı çizgimiz olacak. Biz bunun için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Biz bunu kaybedersek Düzce çok önemli bir kazanımını kaybedecek. Bu Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak bir yatırım olur bu Düzce-Bolu hattından geçmesi. Bölge turizmi açısından çok büyük katkıları olacak. İki metropoldeki insanların Düzce’ye kazandırılması adına çok önemli bir proje bu. Biz meclisteki yerimizi alırsak, bunun için kimin kapısından yatılması gerekiyorsa onun kapısında yatacağız. Yüksek hızlı trenin Düzce-Bolu hattından geçmesi için elimizden gelen bütün performansı kullanacağız. Ne yapacak, İstanbul’daki vatandaş hızlı trene binecek, 45 dakika sonra burada olacak. Oradan onu bir turizm firması alacak yaylaları gezdirecek. Hatta belki de konaklayacak.”

Diğer partilerin şansı olduğu kanaatini taşımıyorum”
Düzce’de Ankara’ya milletvekili gönderecek 2 parti olduğunu dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu: “Kimseyi rencide etmek için söylemiyorum ama Düzce’de meclise milletvekili gönderecek iki parti olduğu kanısındayım. Bunun biri MHP, diğerini ittifak yaptığımız AK Parti olduğu kanaatindeyim. Diğer partilerin şansı olduğu kanaatini taşımıyorum ben.”

Halkın içinde neyse öyle olacak; maddi durumum yerinde milletvekilliğinden bir beklentim yok”
Seçilmesi durumunda nasıl bir milletvekili olacağını da anlatan Yılmaz, şu ifadelerde bulundu: “Ümit Yılmaz milletvekili olursa olduğu gibi bir milletvekili olacak. Ümit Yılmaz, eczanesinde neyse, il başkanıyken neyse, halkın içinde neyse öyle olacak. Karakterinde, kişiliğinde, kimliğinde değişecek bir insan değil. Benim Allah’a şükür maddi durumum yerinde milletvekilliğinden bir beklentim yok. Allah’a şükür kendi geçimimizi sağlayacak kadar bir gelire sahibiz. Milletvekilliği gelirinin bana katacağı bir şey yok, küçümsemek için söylemiyorum ama böyle.”

Bu bir yönetim ittifakı”
Son olarak Cumhur İttifakını da değerlendiren Yılmaz şöyle konuştu: “Cumhur ittifakı bizim için çok önemli. O süreci iyi süzmek gerekiyor. Cumhur ittifakına ülkenin nasıl geldiği çok önemli. Cumhur ittifakı protokolünü okursanız bunun bir seçim değil yönetim ittifakı olduğunu anlarsınız. Ülkenin bekası, rahatı ve kendi bölgesinde lider ülke olabilmesi için bu ittifakı ne kadar önemsediğimizi görüyorsunuz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri