GENÇLERİN GELECEĞİ ŞEKİLLENİYOR…

Eğitim 14 Haziran 2021 12:15
Videoyu Aç GENÇLERİN GELECEĞİ ŞEKİLLENİYOR…
A
a

Milyonlarca öğrencinin iyi bir üniversite hayaline ulaşma hedefiyle hazırlandığı 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Başarıya Bir Adım’ projesi kapsamında öğrencilerin geleceğini etkileyecek sınav öncesi il genelinde düzenlenecek deneme sınavı ile son prova yapılacak.

2 milyon 607 bin 903 adayın katılımıyla yapılacak olan Yükseköğretim kurumları Sınavı’nda artık son düzlüğe girildi.
Hayallerine giden yolda kritik bir eşik olan üniversite sınavları için bir yıl boyunca yoğun bir çalışma temposuna giren adaylar 26-27 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile emeklerini meyvelerini toplayacak.
Yeni tip koronavirüs salgınında da geliştirdiği projelerle il genelinde başta sınavlara hazırlananlar olmak üzere öğrencilerin yanında olan Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, önemli sınav öncesi 12. Sınıf öğrencilerine yönelik il genelinde prova niteliğinde deneme sınavları düzenleyecek.
“Başarıya Bir Adım Projesi” kapsamında düzenlenecek olan TYT denemesi 15 Haziran 2021 Salı günü saat 10.30’da, AYT denemesi ise 16 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 10.30’da uygulanacak. İl genelindeki büyük prova öncesi COVİD-19 tedbirleri alınırken, her öğrenci sınavlara kendi okulunda girecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa