GENÇLER UYANIK OLUN!

Gündem 5 Nisan 2019 17:49
Videoyu Aç GENÇLER UYANIK OLUN!
A
a

Düzce Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Dünyada Türk Algısı ve Türk Etkisi Konferansı’nda konuşan Dr. Öğretim Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz, tarihteki olaylardan yola çıkıldığında Türkler’in Dünya üzerinde oluşturduğu etkinin halen devam ettiğini vurgulayarak, “Bu durum Türk gençlerine bilme ve uyanık olma sorumluluğu yüklüyor.” dedi.

Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Öğrenci Topluluğu (SİSOG) "Dünyada Türk Algısı ve Türk Etkisi" başlıklı konferans düzenledi. Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte; Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü Kurucu Dr. Öğretim Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz sunum gerçekleştirdi.
 
“Dünya’daki Türk algısı sandığımızdan daha yüksek seviyede”
 
Kısa bir süre önce Yeni Zelanda Camiisi’ne gerçekleştirilen saldırıya değinerek sunumuna başlayan Dr. Yılmaz, bu çirkin saldırının arka plan şifreleri üzerine açıklamalarda bulundu. Saldırıda kullanılan silahın üzerindeki isimlerin hemen hemen tamamının Türk tarihi ile ilgili olmasının tesadüf olmadığını dile getiren Öğretim Üyesi Yılmaz, Dünya’daki Türk algısının sandığımızdan daha yüksek seviyede olduğunu ifade etti.
 
“Türk gençlerine bilme ve uyanık olma sorumluluğu yüklüyor”
Tarihteki olaylardan yola çıkıldığında Türkler’in Dünya üzerinde oluşturduğu etkinin halen devam ettiğini söyleyen Yılmaz, bu durumun, Türk gençlerine bilme ve uyanık olma sorumluluğu yüklediğini vurguladı. Türk Etki Sahası adlı konferansları yaklaşık 2 senedir ülkemizin çeşitli yerlerinde verdiğini söyleyen Yılmaz, bu işi Türk milletine ve Türkiye’ye bir borç olarak gördüğünü dile getirdi.
 
“Tarihin bize bir hediyesi…”
Türk etki sahasının diğer devletlerle kıyaslandığında yeryüzünün pek çok yerini kapsadığını katılımcılarla paylaşan Yılmaz, eski medeniyet havzaları olarak anılan Mısır, Mezopotamya, Hint ve Çin’in Türkler olmadan eksik kalacağını örneklerle anlattı. Bu etki sahası içerisinde hem Türkçe’nin sözel diliyle hem de Türkiye’nin gönül diliyle sıcak bağlar kuracağımız insanların olduğunu vurgulayan Dr. Ayhan Nuri Yılmaz, bu durumun tarihin bize bir hediyesi olduğunu söyleyerek, gençlere daha çok okumayı, gezmeyi ve gezerek okumayı tavsiye etti.
 
“Gurur kaynağı olması gerekir”
Dünyanın merkezinde yer alan bir ülkede yaşamanın sadece bir gurur kaynağı olması gerektiğini söyleyen İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz, gençlerde motivasyon düşüklüğü olduğunu, özgüven artışının onları daha başarılı ve girişimci yapacağına inandığını ifade etti. Yaklaşık 3 saat süren etkinliğin sonunda bu konferansların devam edeceği müjdesini veren Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz’a, topluluk tarafından kendisi için hazırlanmış olan teşekkür plaketi takdim edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri