GENÇLER İŞSİZLİKTEN YAKINIYOR

Gündem 20 Ekim 2017 10:36
Videoyu Aç GENÇLER İŞSİZLİKTEN YAKINIYOR
A
a

Düzce Endüstri Meslek Lisesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idarecileri ile öğretmenlerinin 2.Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir alüminyum fabrikasına düzenlediği teknik gezi ziyaretinde yaşanan nitelikli personel sıkıntısı ele alındı. Ziyarette, “Gençler işsizlikten yakınıyor. Şirketler nitelikli personel sıkıntısı çekiyor.” görüşü ortaya çıktı. Dernek Başkanı Orhan Acar, Türkiye’nin büyük bir sorunu olan yetişmiş ara eleman sıkıntısının acilen çözülmesi gerekliliğini ifade ederek çözüm içinde bir komisyon kurulması gerektiğini belirtti.

Düzce Endüstri Meslek Lisesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu ve Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idarecileri, öğretmenleri 2.Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir alüminyum fabrikasına teknik gezi yaptı. Teknik gezide Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Uzunoğlu işletmeyi ve yapılan çalışmaları anlattı. Gezide taraflar personel ihtiyacını ele alırken bir firma ne kadar güçlü ve büyük olursa olsun yetişmiş insan gücünün, nitelikli ve kendisini işe adamış eleman bulamadığında başarılı olamayacağı görüşü ortaya çıktı.

Düzce’de yetişmiş işçi bulamıyoruz’
İyi yetişmiş elemanların avantajlarını aktaran Uzunoğlu, Endüstri Meslek Liselerindeki eğitimin önemi de vurguladı. Özellikle Düzce’de yetişmiş işçi bulamadıklarını söyleyen işletme yetkilisi Uzunoğlu, Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan insanlara ihtiyaçlarının olduğunu, eğitim çalışmalarında her zaman şirket olarak yanlarında olacaklarını kaydetti.

Bize yardımcı olun’
Firmaların da eğitime destek vermelerinin önemli olduğunu kaydeden Uzunoğlu, Mezunlar Derneğinin de sık sık işletmeleri ziyaret ederek eleman bulma da kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Hemen işe alırız’
Uzunoğlu, çalışmak isteyen Endüstri Meslek Lisesi mezunlarını da şirket olarak hemen işe alacaklarını sözlerine ekledi.

Komisyon kurulmalı’
Dernek Başkanı Orhan Acar da yetişmiş ara eleman sıkıntısının Türkiye’nin büyük bir sorunu olduğunu vurgulayarak acilen çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Acar, dernek olarak yardıma hazır olduklarını belirterek çözüm içinde bir komisyon kurulması ve hemen çalışmalara başlanması gerekliliğine değindi.


 


 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri