GENÇ HAFIZLAR DÜZCE’Yİ GURURLANDIRDI

Gündem 22 Nisan 2019 14:30
Videoyu Aç GENÇ HAFIZLAR DÜZCE’Yİ GURURLANDIRDI
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması Türkiye Finali" Karabük'ün Safranbolu ilçesinde gerçekleştirildi. Yarışmada birincilik elde eden Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Odacıoğlu, gururumuz oldu. Orta okul öğrencileri arasında da yine aynı okuldan Hamza Öztaş ikincilik başarısı elde etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması’ Türkiye finali Safranbolu’da gerçekleştirildi. Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen finale Ankara, Aydın, Gaziantep, Kayseri, İstanbul, Amasya, Isparta, Siirt, Erzurum, Bayburt, Adana, Bursa, Rize, Manisa ve Düzce’den 20 İmam Hatip ortaokul ve lise öğrencisi hafızlar katıldı.

Programın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İmam Hatip okullarının Türkiye’de özgün varlığı ile devam ederek birbirinden güzel çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Yılmaz, son zamanlarda İmam Hatip okullarında program çeşitliliğini ortaya koyduklarını belirterek,

“Şu an hem dil öğreten, hem de hafızlık eğitimi verilen, hem de sanat eğitimi verilen okullarımız var. Musiki programı, hat, spor gibi değişik programların yanı sıra yabancı dilde İspanyolca, Almanca, İngilizce ve Rusça ile beraber seneye Çince hazırlık sınıfı açıyoruz. Gelecekte İslam dünyasında bizi daha güçlü bir şekilde irtibat kurabileceğimiz bütün alanlarda insan yetiştirme gayretindeyiz. Hafızlık yetiştiren okullarımız örgün eğitimle birlikte 132 okulumuz var ve bunun 33’ü proje okulları.

Bu okullarımızda 5. Sınıfta okul merkezli kurs destekli, 6. Sınıfta ise kurs merkezli okul destekli hafız yetiştirme programları uygulanıyor. Bu çerçevede şuan 15 bin öğrencimiz bu programa tabi. 34 yıldır devam eden bu yarışmada minik hafızlarla onların hafız abileri ile aynı yarışma ortamında farklı kategoride yarışacaklar” dedi.

Yarışmada, ortaokul kategorisinde Ankara Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Mustafa Can Ağırbaş birinci, Düzce Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Ortaokulu'ndan Hamza Öztaş ikinci, İstanbul Zeytinburnu Seyit Nizam Şehit Semih Balaban İmam Hatip Ortaokulu'ndan Eyüp Ensar Terzioğlu üçüncü oldu.
Lise kategorisinde ise Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Muhammed Odacıoğlu birinciliği, Rize Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Hüseyin Uçar ikinciliği, Adana Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Mustafa Al Hüseyin üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren hafızlara çeşitli ödüller verildi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri