GELECEK NESİLLERE HATIRA

Gündem 14 Mart 2021 11:04
Videoyu Aç GELECEK NESİLLERE HATIRA
A
a

Erdemliler Derneği’nin geleneksel hale getirdiği ağaçlandırma etkinliğinin bu yılki adresi dernek merkezinin de bulunduğu Çilimli Güneş Sokak oldu.

Her yıl belirlenen kamuya açık bir alanı gönüllülerle birlikte yeşillendiren Erdemliler Derneği yönetimi, bu kez Çilimli’nin en kalabalık sokaklarından olan Güneş Sokak’ta çınar fidelerini toprakla buluşturdu. Şölen havasında geçen etkinliğe Çilimli Kaymakamı Onur Şan, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, İl Genel Meclis Üyeleri Osman İlhan ve Mustafa Özlü, ilçe protokolü, STK temsilcileri, dernek üyeleri, gönül gençleri ve misafirler katıldı. 
İlçe protokolü de eline kürek alarak çınar fidelerinin dikimini gerçekleştirdi.
Etkinlikte Dernek Başkanı Hasan Karadayı; "Erdemliler Derneği olarak her yıl bir kabristanlık, park, sokak gibi bir alanı ağaçlandırıyoruz. Bu yıl dernek merkezimizin içinde bulunduğu sokağı, kültürümüzde ve tarihimizde büyük öneme sahip olan ve Osmanlı Devleti’nin simgesi olan çınar (kral) fidanları dikmeyi uygun gördük. Ecdadımızın her fetih ettiği yere fetih simgesi olarak ektiği çınar ekerek gelecek nesillere bir hatıra bırakalım istedik. Gölgesinde yürüyüşlerin yapıldığı, hoş sohbetlerin yapıldığı, dinlenildiği, çocukların oynadığı, sıcak yaz aylarında herkesin sığınağı olması dileğiyle hayırlı olsun. " dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri