GELECEĞE BAĞLANAN UMUT DARBE ALDI

Gündem 29 Nisan 2022 12:36
Videoyu Aç GELECEĞE BAĞLANAN UMUT DARBE ALDI
A
a

Dövizdeki yükseliş ve uluslararası gelişmelerle Türkiye’de yıllık yüzde 60’ın üzerine çıkan enflasyon hayat pahalılığı olarak vatandaşın cebini zorlamaya devam ederken geleceğe dair umutlar darbe yedi.

Dövizdeki yükseliş ve uluslararası gelişmelerin faturası yüzde 60’ı geçen enflasyon olarak fiyatlarda aşırı yükselişe neden olmuştu.
Bayram öncesi Düzce’de sokaklar tenha
Hayat pahalılığı nedeniyle özellikle dar gelirliler temel ihtiyaçlarını alırken bile derin hesaplara girmek zorunda kalırken 2 yılın ardından kısıtlamasız geçecek yaklaşan bayram öncesi dolup taşması gereken Düzce Merkez sokakları da öncesi yıllara göre boş kaldı.
Enflasyonda umutlar yıkıldı
Vatandaş gelirini ay sonun kadar yettirmenin hesaplarını yaparken gelmeye devam eden zamlara karşı umutlarını geleceğe bağlarken, bu temenniye karşı üzen haber geldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yılsonu enflasyon tahminini ikiye katladı.
Yılsonu tahmini 23’ten 42’ye çıkarıldı
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın ikinci enflasyon raporunu açıkladı. Merkez Bankası, yılsonu enflasyon tahminini yüzde 23,2'ten yüzde 42,8'a çıkardı. Haneleri en çok yoran gıda enflasyonu tahminini ise yüzde 49'a yükseltildi.
Bakan Nebati aralığı işaret etmişti
Geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki enflasyonun yavaş yavaş yoluna girdiğini belirten Nebati, "Artık yaz geliyor. Aralık ayından itibaren her ay enflasyonun nasıl düştüğünü hep beraber göreceğiz." diyerek yılsonunu işaret etmişti.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri