GEÇİNEMİYORUZ!

Gündem 30 Haziran 2017 11:45
Videoyu Aç  GEÇİNEMİYORUZ!
A
a

Emekliler, hükümetten sorunlarına çözüm istiyor. 30 Haziran Emekliler Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Tüm Emek-Der Düzce Şube Başkanı Feridun Alganoğlu, emekli maaşlarının giderleri zor karşıladığına dikkat çekerek, "Biz emekliler olarak devlerin kaynaklarının da bize akmasını istemiyoruz. Sadece geçinebileceğimiz kadar maaş verilmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Emekliler, 30 Haziran Emekliler Günü'nü de kapsayan Emeklilik Haftası'nda hükümete "Bizleri unutmayın!" çağrısı yaptı. Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği (Tüm Emek-Der) Düzce Şube Başkanı Feridun Alganoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 30 Haziran 1927 tarihinde emekli olması münasebeti ile 30 Haziran gününü içine alan haftanın Emekliler Haftası olarak bütün yurtta kutlandığını anımsattı.

"Sadece geçinebileceğimiz kadar maaş verilmesini istiyoruz"
Bu haftanın ve tüm gelecek günlerin emeklilere sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Alganoğlu, açıklamasının devamında yaşadıkları sorunlara parmak bastı. Alganoğlu, şunları kaydetti: "Çalışırken emeklilik döneminin huzur içinde geçmesi düşündüğümüz en tatlı hayallerimizden biri idi. Ama bu huzuru hiçbir zaman bulamadık. Emekli, dul ve yetimler aldıkları maaşlar ile giderlerini karşılamakta güçlük çekmektedir. Biz emekliler olarak devlerin kaynaklarının da bize akmasını istemiyoruz. Sadece geçinebileceğimiz kadar maaş verilmesini, haklarımızın biran önce verilmesini, 2000 yılı sonrası intibak yasasının çıkarılması için gerekli düzenlemelerin yapılarak emekli, dul ve yetimlerin en kısa zamanda yüzlerinin güldürülmesini istiyoruz. Biz emekliler olarak anayasamızın vazgeçilmez unsuru olan eşitlik ve vatandaşlık haklarını istiyoruz. Emekliler Günü'nün içinde bulunduğu Emekliler Haftası'nın sorunlarımıza çözüm getirilmesi için bir vesile olması umudu ile tüm emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri