GECE YARISI SOKAĞA DÖKEN DEPREM!

Gündem 8 Nisan 2018 10:30
Videoyu Aç GECE YARISI SOKAĞA DÖKEN DEPREM!
A
a

Bolu’da, merkez üssü Yeşilçele Köyü olan 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Düzce’de de hissedilen deprem can ya da mal kaybına neden olmadı. Bolu ve Düzce’de panik yaşayan vatandaşları sokağa döken depremle ilgili açıklama yapan Bolu Valiliği, “112 Acil Çağrı Merkezi, Afet Acil Durum Yönetim Merkezi, Emniyet, Jandarma ve İtfaiye Müdürlüklerine intikal eden olumsuz bir duru

Bolu’da dün gece saat 00:16’da meydana gelen deprem Düzce’den de hissedildi. Merkez üssü Bolu’nun Yeşilçele Köyü mevkii olan depremin şiddeti 4.9 olarak kaydedildi.
 Depremin derinliği ise 5.8 kilometre olarak ölçüldü. Boğaziçi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre; 4.9 olarak ölçülen deprem nedeniyle Bolu’da yaşayan vatandaşlar apartmanları boşalttı. Pek çok vatandaş uzun süre sokakta bekledi.

Düzceliler de sokağa döküldü
Depremin etkisi Düzce’den de hissedildi. Düzceliler’i sokağa döken korkutan depremin sonrasında ardı ardına 3 deprem daha meydana geldi. Merkez üssü Düzce’nin Yığılca ilçesi Yaylatepe Köyü olan depremin şiddeti 1.9 olarak ölçüldü. Saat 00:26’da yaşanan depremin derinliği ise 14.6 kilometre…
 
Diğer iki deprem ise yine Bolu’da meydana geldi. Merkez üssü Çukurören olan deprem 2.2 şiddetinde, derinliği ise 3.9. olarak ölçüldü. Son depremin adresi ise Yumrukaya oldu. 1.8 şiddetinde yaşanan depremin derinliği 10.8 olarak ölçüldü.

Bolu Valiliği’nden açıklama

Bolu Valiliği’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, “08 Nisan 2018 tarihinde saat 00.16’da meydana gelen Bolu İli Merkez Yeşilçele Köyü merkezli 4,7 (AFAD verilerine göre) büyüklüğündeki depremde İlimiz genelinde her hangi bir can ve mal kaybı meydana gelmemiştir. 112 Acil Çağrı Merkezi, Afet Acil Durum Yönetim Merkezi, Emniyet, Jandarma ve İtfaiye Müdürlüklerine intikal eden olumsuz bir durum bulunmamaktadır. AFAD Başkanlığı’ndan alınan bilgilere göre yaşanan depremin ardından 1,0 - 2,7 arasında 11 artçı sarsıntı meydana gelmiş olup en son sarsıntı saat 01:02 itibariyle 1,6 büyüklüğünde olmuştur. Depremle ilgili gelişmeleri takip etmek ve gerekli tedbirleri almak üzere Valiliğimizde Kriz Merkezi oluşturulmuştur. Tüm Bolulu vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.” ifadeleri yer aldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri