GEÇ GEÇEBİLİRSEN!

Gündem 29 Mayıs 2019 17:34
Videoyu Aç GEÇ GEÇEBİLİRSEN!
A
a

İlimiz cadde ve sokaklarında iftar sonrası aileleriyle yürüyüş yapmak isteyen vatandaşlar dertli. Zira Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi başta olmak üzere kafe ve restaurantlar tarafından dükkan önüne atılan masa ve sandalyeler, yine iftar menülerini duyurmak için koydukları ayaklı tabela ve levhalar, elektrik direklerine bağlanan üçerli beşerli bisiklet grupları, son sürat yanınızdan geçip giden motorsikletliler derken, araç trafiğine açık olmamasına rağmen yaya olarak buralarda yol alabilmek pek de kolay değil.

İşyeri açısından reklamın en maliyetsiz ve kolay yolu olan yazı tahtaları, ayaklı pano ve levhalar, vatandaş gözüyle bakıldığında görüntü kirliliğinin de başlıca sebeplerinden biri. Ailece gezip yürüyüş yapmak üzere iftar sonrası dışarı çıkan ve şehrin göbeğinde karşılaştıkları manzarayı Öncü Whatsap ihbar hattına bildiren vatandaşın tek arzusu, yaya yolları için ayrılan, araç trafiğine kapalı Spor Sokak, Gaziantep Caddesi gibi alanların sahiplerine bırakılması.
Sokakta ‘Ona mı çarptım, bu mu devrildi’ diyerek sürekli etrafı gözetleyip yürüyüş yapılmasının keyifli bir yanı olmadığını belirten vatandaş, şikayetine çözüm bulunmasını istedi. Özellikle bu alanlardaki yeme üstüne kurulu işyerlerinin masa ve sandalyelerini dükkan önüne de değil adeta yolun tam ortasına koyduğuna fotoğraflarla dikkat çeken vatandaş, şikayetini yetkililere ulaştırmak için birçok vatandaş gibi çareyi Öncü İhbar hattında buldu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri