GAYET İYİ DURUMDAYIZ

Gündem 5 Eylül 2018 10:05
Videoyu Aç GAYET İYİ DURUMDAYIZ
A
a

Yeni eğitim-öğretim yılı öncesi Düzce Valisi Zülkif Dağlı, okul müdürleriyle düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Eğitim kalitesinin arttırılması için yapılması gerekenlerin ele alındığı toplantıda konuşan Vali Dağlı, “Geçen yıla baktığımızda eğitim-öğretimde belli bir seviyeye geldik. Özellikle üniversiteye öğrenci gönderme konusunda gayet iyi bir duruma geldik.” dedi.

Okulların açılmasına az bir süre kala eğitim seminerleri ve toplantılar yapılmaya devam ediyor. 2018-2019 Okul Müdürleri Sene Başı Hazırlık Toplantısı da Düzce Valisi Zülkif Dağlı, kaymakamlar, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve okul müdürlerinin katılımlarıyla yapıldı.

İkili eğitim yapan 3-4 tane okulumuz kaldı”
Toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Vali Zülkif Dağlı şu ifadelere yer verdi: “Burada nerdeyiz, neler yapıyoruz, hedeflerimiz neler, geçtiğimiz yıl eksiklerimiz nelerdi gibi konuları göz önüne alarak bu yıl ki eğitim öğretim yılında daha sağlam adımlarla neler yapabiliriz konuşmuş olacağız. Yaptığımız fiziki çalışmalar var, öğrencilere yönelik çalışmalar var, öğretmenlere yönelik çalışmalarımız da var. Bunların tamamını ele alarak eğitim kalitesini arttırmayı hedefliyoruz. Fiziki etken dediğimiz okulların onarımlarının, bakımlarının yapılmış olmasıdır. Şu anda ikili eğitim yapan 3-4 tane okulumuz kaldı. Önümüzdeki yıl ikili öğretim yapan okulumuz kalmamış olacak. Anaokulu konusunda iyi bir seviyeye geldik. Bunların çalışmaları devam ediyor. Öğretmenlerin eğitimleri de çok önemli ve bu konuda eğitimler yapılıyor. Okul müdürlerinin kaymakam ve milli eğitim müdürüyle yapacağı çalışmalar çok önemlidir. Geçen yıla baktığımızda eğitim-öğretimde belli bir seviyeye geldik. Gayet iyi durumdayız. Özellikle üniversiteye öğrenci gönderme konusunda gayet iyi bir duruma geldik. Eksiklerimiz tabii ki var ve bu eksikleri gidermeye çalışacağız. En önemli etken okul müdürlerinin işlerini iyi tutmasıdır. Öğretmenlerin de öğrencilerin en iyi şekilde eğitilmeleri için elinden geleni yapması gerekiyor.”

İrtibat iyi, birliktelik iyi, diyalog iyi”
Okul müdürlerinin milli eğitim yetkilileriyle diyaloglarının iyi olduğuna da değinen Vali Dağlı, konuşmasına şöyle devam etti: “Burada iyi bir koordinasyon var. İrtibat iyi, birliktelik iyi, diyalog iyi. Okul müdürlerimizin buradaki milli eğitim yetkilileriyle güzel bir diyalogu var. İlçelerde de okul müdürleri, kaymakam ve milli eğitim görevlileriyle güzel bir diyalog kuruyorlar. Biraz daha hızlı bir şekilde inşallah bu yıla başlamış olacağız. Bu biraz teknik bir toplantı ama önümüzdeki 10 gün içinde güvenlik okul kapsamında yeni bir toplantı yapacağız. Çocuklarımızın daha güvenli okullarda nasıl eğitim öğretimlerini sağlarız, çevresel etkenlerden onları nasıl koruruz şeklinde konuşacağız. Bu yapacağımız görüşmede muhtarlar da olacak.”

Beyaz bayrağı kazanmaya hak kazandılar”
Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de yapılacak proje çalışmalarına değinerek şöyle konuştu: “16 tane mesleki eğitim kurumumuz var. Bunun dışında iki tane mesleki eğitim merkezimiz ve iki tane özel eğitim merkezimiz var. Bu kurumlar altyapısıyla, çalışmalarıyla maliyetli kurumlardır. Bu bakımdan Düzce’de de gözbebeğimiz olan ciddi kurumlar var. En son valimizin öncülüğüyle yaptığımız bir çalışmayla 6 tane okulumuz mali destek kapsamında Düzce’de çalışmalar yapacak. Bunun toplam rakamı 2 milyon 700 bin civarındadır. Bu tamamen okullarımıza gelir olarak kullanılacak ve altyapı olarak ele alınacak. Öğretmenlerimiz mesajla, veliyle görüşerek çocuklarımızın eğitime devam etmesi için uğraşıyor. Çocuklarımız madde bağımlılığı gibi çok olumsuz ortamlar içine girebiliyor. Biz ne yaparsak yapalım veli desteği sağlayamadıktan sonra çok fazla etkisi olmadığını gördük. Bunun dışında sağlık konusunda da okullarda gerekli çalışmayı yapıyoruz. 177 okulumuz sağlık anlamında sağlık bakanlığının okullara verilen beyaz bayrağı kazanmaya hak kazandılar.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri