FOTOĞRAF SERGİSİ BEĞENİ TOPLADI

Gündem 13 Şubat 2019 17:34
Videoyu Aç FOTOĞRAF SERGİSİ BEĞENİ TOPLADI
A
a

Düzce Hürriyet Ortaokulu tarafından düzenlenen ‘Fotoğraf Kulübü’ sergisinde 10-13 yaş arası öğrencilerin eserleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Hürriyet Ortaokulu’nun kütüphanesinde açılan Fotoğraf Kulübü Sergisinin açılış törenini Düzce Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit yaptı.

Hürriyet Ortaokulu’nda fotoğraf kulübü tarafından hazırlanan serginin açılış yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in yaptığı açılışa kurum müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
“Meslek liselerimizde de fotoğrafçılık ve grafik bölümlerinde çalışmalar gelişecektir”
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, 2023 eğitim vizyonunda çocukların sadece teorik olarak donatılmasının yer almadığını belirterek şunları söyledi; ‘2023 eğitim vizyonunun en önemli unsurlarından bir tanesi öğrencilerimizin sadece akademik başarılarla donatıldığı sadece bunun kutsandığından ziyade çocuklarımızı çift kanallı olarak yetiştireceğiz.  Hürriyet ortaokulumuzda yapılan bu çalışmamız bu yönüyle çok önemli çocuklarımızın sanat yönünü geliştiriyor. Böyle bir çalışmanın yürütülmesine çok mutlu oldum. Okul müdürümüze İpek öğretmenimize ve çocuklara teşekkür ediyoruz.’
“2’inci döneme daha güzel etkinlikler planlıyoruz”
Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı İpek Çakmak Yılmaz ise yaptıkları sergi hakkında şöyle konuştu; “10-13 yaş arası öğrencilerimiz Hürriyet Ortaokulunun fotoğrafçılık Kulübü çalışması çocuklara artık okul sınırlarının duvarlarının dışında hayata dahil oldukları yeni yöntemler geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. Bunlar haraketli fotoğraflar. Hem Photoshop eğitimi aldığımız hem de teknik konularıyla öğrendiğimiz geziler düzenleyerek uygulama şeklinde etkinlikler düzenliyoruz. Eğlenerek öğrenmiş oluyorlar. Bu bizim ilk sergimiz ilk basamağımız 2’inci döneme daha güzel etkinlikler planlıyoruz.”
“TÜBİTAK şenliğine öğretmenlerimiz çok güzel hazırlanıyorlar”
Hürriyet Ortaokulu Müdiresi Gülşah Sarıbaba ise, TUBİTAK projesi adı altında kabul edilen okullardan birisi olduğunu belirtirken, çocukların okul duvarlarıyla sınırlı kalmamasını söyleyerek; ‘Öğrencilerimiz bilgisayar programları öğreniyor. Bunun dışında model uçak egzersizi gibi çalışmalarımız var. TÜBİTAK egzersizleri var. Düzce de TÜBİTAK projesi kabul edilen bir çok okuldan bir tanesiyiz biz Hürriyet ortaokulu olarak. Sene sonunda yapacağımız TÜBİTAK şenliğine öğretmenlerimiz çok güzel hazırlanıyorlar. Bizde kurum olarak öğretmen arkadaşlarımızın arkasındayız.” Seda Ayan
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri