FİYATLAR BİLDİĞİNİZ GİBİ!

Gündem 6 Temmuz 2017 16:55
Videoyu Aç FİYATLAR BİLDİĞİNİZ GİBİ!
A
a

‘Uçuk’ bulunan fiyatları yüzünden satamadığı Camikebir’deki 49 dairesinden 26 tanesini borcuna karşılık kamuya devreden Düzce Belediyesi, geri kalan 23 daireyi üçüncü ve son ihaleye çıkarıyor. Fiyatları 317 bin TL’den başlayıp 379 bin TL’ye kadar çıkan ve satılması halinde belediye kasasına önemli bir nakit girişi sağlayacak olan 23 daire yine elde kalırsa onlar da borca karşılık kamuya verilecek.

Düzce Belediyesi iki kez ihaleye çıktığı ancak yüksek fiyatları yüzünden satamadığı Camikebir’deki daireleri için yine ihaleye gidiyor. TOKİ’nin belirlediği fiyatlarda değişiklik yok. Bunda da alıcı olmazsa 4. ihale olmayacağı öğrenildi.

23 dairenin satışı yapılacak

TOKİ tarafından Camikebir Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Kentsel Dönüşüm alanında mülkiyeti Düzce Belediyesi’ne ait olan 23 dairenin satışı yapılacak.

20’nin üzerinde daire borca kaşılık defterdarlığa devredildi

Daha önce iki kez satışa çıkarılan fakat alıcısı çıkmayan 49 daireden 26’sı geçtiğimiz aylarda borca karşılık kamu kurumlarına devredildi. 20’inin üzerindeki daire sadece defterdarlığın olurken, kamuya devredilmeyen 23 daire üçüncü ve son kez ihale ile satışa sunulacak

En düşüğü 317, en yükseği ise 379 bin TL

TOKİ tarafından belirlenen fiyatlar doğrultusunda 23 dairenin en düşüğü 317, en yükseği ise 379 bin lira olarak satışa çıkacak.

Satışa çıkacak daireler yine elde kalması halinde ihale değil devir yoluna gidilecek. Belediyeye yüklü bir nakit girişi sağlaması hedefiyle alıcı çıkması beklenen dairelerin ihalesi 25 Temmuz 2017 Salı günü saat 13.30’da yapılacak. İhaleye girerek dairelerden almak isteyenlerden talep edilen belgelere Düzce Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer verildi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri