FINDIKTA ACİL TEDBİR ŞART!

Gündem 31 Ağustos 2018 15:15
Videoyu Aç FINDIKTA ACİL TEDBİR ŞART!
A
a

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin Akçakoca’daki Gençlik Kampı’na giderken Cuma namazını kıldığı Düzce’de değerlendirmelerde bulundu. Gündeminde hala TMO’nun fiyat açıklaması yapmadığı fındık vardı. Dünya fındığının yüzde 70’ini Türkiye üretirken fiyatı başkalarının belirlemesini ‘Kabul edilemez’ olarak yorumlayan Karamollaoğlu, “Üreticimiz maalesef yeterince kazanamıyor. Buna acil bir tedbir alınması gerekiyor.” dedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın Akçakoca’daki kampına katılmak için Düzce’den geçen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Cuma namazını Burhaniye Camisi’nde kıldı.

Ekonomi sağlam temeller üzerine oturtulmalı”
Cami çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplayan Karamollaoğlu, ilk olarak yaşanan ekonomik sıkıntıya değindi ve şu şekilde konuştu: “Ülkemiz ve dünya sıkıntılı bir dönemden geçiyor. İnşallah bu dönemi huzur içinde, aklıselim şekilde geçirmeyi Allah nasip etsin. İnşallah bu sıkıntılar yaşanır ama gelir geçer. Ekonomide de bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Hepimiz bunu yaşıyoruz. Bu sıkıntıların çözülmesi için de ekonominin sağlam temeller üzerine oturtulması gerekiyor. Dışarıdaki ülkeler bize karşı sempati duymazlar. Ellerinden gelse bizi bir kaşık suda boğarlar ama biz bütün kabahati onlara yükler üzerimize düşeni yerine getirmezsek doğru bir şey değil. Onun için ekonominin sağlam bir temele oturtulması gerekiyor. Bu da üretimden geçer. Yani israfın, boşa giden paranın tamamının üretime yönlendirilmesi gerekiyor. Hem tarım ve hayvancılıkta hem de sanayi ve teknolojide. İnşallah bunlarda görülecek ve gerekli adımlar atılacak.”

Buna acil bir tedbir alınması gerekiyor”
Düzce’de de üreticilerin merakla beklediği fındık fiyatı konusuna da değinen Karamollaoğlu, “Tarımda maalesef hükümetin bir serbest pazar anlayışı var. Ancak bizim çiftçimiz, üreticimiz yeteri şekilde organize olmadığı için özellikle bazı bölgelerde hayati değer taşıyan fındık gibi ürünlere devletin itina etmesi gerekiyor. Aslında her ürün için bir politika belirlenmesi gerekir. Fındıkta böyle bir şey maalesef yapılmıyor. Bütün dünya fındığının yüzde 70’ini Türkiye üretiyor ama fiyatı başkaları belirliyor. Bunu anlamak da kabullenmek de mümkün değildir. Üreticimiz maalesef yeterince kazanamıyor. Buna acil bir tedbir alınması gerekiyor.”

Çalışmalara 1 Eylül’de başlayacağız”
Son olarak yerel seçimlere değinen Karamollaoğlu, şöyle konuştu: “Ülkemizde maalesef ittifak konusu abartılıyor. Yerel seçimlerde ittifak olması söz konusu değildir. Bu doğru olmaz. Biz de yerel seçimler için cumartesi günü Ankara’da bir araya gelerek çalışmalara başlayacağız. Her yerden aday çıkaracağız. Yerel seçimler için gereken çalışmalara parti olarak 1 Eylül Cumartesi günü başlayacağız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri