Fındık alımı için randevular başladı

Gündem 29 Ekim 2018 12:50
Videoyu Aç Fındık alımı için  randevular başladı
A
a

1 Kasım'da fındık alımına başlayacak olan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 30 Ekim'den itibaren üreticilerin randevularını alabileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık alım fiyatlarını geçtiğimiz hafta açıklaması ile birlikte Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) hazırlıklara başladı. Düzce'de önemli bir geçim kaynağı olan fındığı 14 TL'den alacak olan ve randevu sistemi ile çalışan TMO, konuya ilişkin bilgilendirme yaptı.

 

Devlet tarafından TMO'ya hububat ve bakliyat görevinin yanı sıra zaman zaman diğer tarımsal ürünlerde de müdahale görevi verildiği anımsatılan açıklama şöyle devam etti:

"Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından TMO'nun 1 Kasım 2018'den itibaren üreticilerimizden Levant kalite kabuklu fındığı 14,00 TL/kg, Giresun kalite kabuklu fındığı ise 14,50 TL/kg fiyatla alacağı ilan edildi. Ayrıca bakanlığımızca verilen 170,00 TL/da alan bazlı destek ve 14,00 TL/da mazot-gübre desteği dikkate alındığında üreticilerimiz ilave 2,00 TL/kg gelir elde edecektir. Bu durumda üreticilerimizin eline toplamda Levant kalite kabuklu fındıkta 16,00 TL/kg, Giresun kalite kabuklu fındıkta ise 16,50 TL/kg geçmiş olacaktır. Üreticilerimiz randevularını 30 Ekim 2018 tarihinden itibaren “http://www.tmo.gov.tr” ve http://randevu.tmo.gov.tr adresleri veya TMO işyerlerine müracaat ederek alabilecektir. Üreticilerimiz, fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve sorunu kurumumuz bünyesindeki "Alo Ürün Hattı'na [0 312 416 34 10 (8 Hat)] bildirebileceklerdir. TMO tarafından yapılacak olan 2018 yılı kabuklu fındık alımlarının ülkemize, milletimize hayırlı ve bereketli olmasını dileriz."

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri