FEVZİ ÇAKMAK'TA YIKIM

Gündem 30 Ocak 2020 15:53
Videoyu Aç FEVZİ ÇAKMAK'TA YIKIM
A
a

Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından 1999 yılında aynı acıları yaşayan Düzce'de riskli binalara yönelik çalışmalar hızlandı. Düzce Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda şehir merkezinde bulunan hasarlı ve metruk binaların yıkımına devam edileceğini duyurdu. Açıklamada, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu koordinasyonunda yürütülen çalışmalar kapsamında Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan bir metruk bina yıkıldı.

Düzce Belediyesi, şehir merkezinde deprem anıtı gibi duran hasarlı ve metruk binalara yönelik çalışmaların hızlandığını bildirerek, 20 yıl önce meydana gelen depremden kalan izlerin tamamen silineceğini vurguladı.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kurulan "Düzce Metruk Bina Değerlendirme Komisyonu"nda yürütülen çalışmalar kapsamında Düzce Belediyesi, sorumluluğu altında bulunan alandaki metruk ve hasarlı binalar için rapor hazırladı. Halihazırda bazılarında yaşamın da olduğu tespit edilen binalara ilişkin yapılan araştırma sonucunda komisyon üyelerince yıkım kararı alındı.
Bu doğrultuda Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu'nun da girişimleri ile riskli binaların yıkımı için çalışma başlatıldı.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında hak sahiplerine tebligatlar gönderilirken sürecin hızlı işlemesi bakımından tebligatlardan kısa süre sonra yıkım işlemi gerçekleştiriliyor.
Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada son çalışmanın Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yapıldığı belirtilerek, metruk binaların yıkılmasındaki amaç da kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kurulmuş olan 'Düzce Metruk Bina Değerlendirme Komisyonu'nda da alınmış karara dayanarak kurumumuz tarafından yıkım kararı alınmış bina sahiplerine tebligatlar gönderilmiştir. Tebliğimize istinaden Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan metruk bina yıkılmıştır. Tehlike arz eden ve görüntü kirliliğine neden olan, can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaların yıkım çalışmalarına Düzce Belediyesi tarafından devam edilecektir. Bu çalışma ile metruk binaların ortadan kaldırılması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amaçlanmaktadır."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri