FERRERO FINDIK’TAN BASINA İFTAR

Gündem 1 Haziran 2018 15:48
Videoyu Aç FERRERO FINDIK’TAN BASINA İFTAR
A
a

Ferrero Fındık tarafından fındık üretilen illerde görev yapan basın mensuplarına yönelik İftar Buluşmaları, Sakarya ve Düzce basını ile bir araya gelinerek tamamlandı. Programda bir konuşma yapan Ferrero Fındık Türkiye Tarım Direktörü Ersin Arısoy, Değerli Tarım uygulamaları ile kaliteli ve yüksek randımanlı fındığın yetiştirilmesi için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Fındık konusunda Türkiye’nin önde gelen firmalarından olan Ferrero Fındık, Sakarya’da program düzenledi. Ferrero Fındık tarafından fındık üretilen illerde görev yapan basın mensuplarına yönelik İftar Buluşmaları, Sakarya ve Düzce basını ile bir araya gelinerek tamamlandı. Daha önce Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun buluşmaları gerçekleştirilmişti. Sakarya ve Düzce basını ile yapılan son buluşmaya Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de katıldı.

Ne kadar kaliteli fındık olursa üretici de o kadar iyi olacaktır”
Ferrero Fındık Türkiye Tarım Direktörü Ersin Arısoy, Değerli Tarım uygulamaları ile kaliteli ve yüksek randımanlı fındığın yetiştirilmesi için çaba sarf ettiklerini belirterek, "Fındık alımlarımızda da kaliteli fındığı bir miktar fiyat farkı ile ödüllendiriyoruz." dedi.İftar öncesi kısa bir konuşma yapan Arısoy, Türkiye'de 5 yıldan beri 65 ziraat mühendisi ve 21 sosyal çalışma uzmanı ile uygulanan proje ile yaklaşık 35 bin çiftçiye eğitim verildiğini, son 1 yılda 12 bin 500 çiftçinin bahçelerinin ziyaret edildiğini hatırlatarak; "Yapmak istediğimiz fındık üreticisine en iyi tarım tekniklerini, en doğru şekilde öğretebilmektir. En kaliteli fındığın çıkması için elimizden geldiğince teknik destek veriyoruz. Türkiye'de ne kadar kaliteli fındık olursa, üretici için de, Ferrero için de o kadar iyi olacaktır." dedi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri