FARKINDALIK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

Gündem 2 Aralık 2018 10:38
Videoyu Aç FARKINDALIK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER
A
a

Düzce Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle üniversiteden dezavantajlı çocukların bulunduğu Sevgi Evleri’ne kadar farkındalık amaçlı bisiklet turu düzenledi.

Engelli vatandaşların sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekilen önemli günlerden olan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne sayılı günler kala toplumsal farkındalığa dikkat çekmek amacıyla Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencileri üniversitede bulunan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan Sevgi Evleri’ne kadar bisiklet turu düzenledi.

Düzce için küçük de olsa farkındalık sağlar”
Meydanda konuşma yapan Spor Yöneticiliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Korkmaz Yiğiter, önemli günlerde bu tür organizasyonlar yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:

Umarım kazasız ve risksiz bir organizasyonumuz olur. Umarım bu Düzce için küçük de olsa farkındalık sağlar.”
Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda organizasyon başkanı Alican Çakır, farkındalık oluşturmak için bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirterek şunları kaydetti:

Onlara spor bilincini oluşturmak”
Dezavantajlı çocuklar için farkındalık oluşturmak için. Aynı zamanda bisiklet turunun sonunda dezavantajlı çocukların bulunduğu kuruma ziyaret ederek onlara spor bilincini oluşturmak ve onları spora teşvik etmek amacıyla sunumuz olacak.”Etkinliğe davetli olarak katılım sağlayan Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Birol Aksu da dernek olarak bu tür sosyal etkinliklere katıldıklarını ve her zaman katılacaklarını ifade etti.Konuşmaların ardından katılımcılar bir üniversiteden Sevgi Evleri’ne kadar farkındalık amaçlı pedal çevirdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri