FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI KOOPERATİFLİ MÜCADELE

Gündem 20 Aralık 2021 14:16
Videoyu Aç FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI KOOPERATİFLİ MÜCADELE
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fahiş fiyat artışlarına karşı yurt genelinde yaygınlaştırılması talimatını verdiği Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin Düzce’deki şube sayısı Körpeşler’e açılan yeni şubeyle 6’ya çıkarıldı.

Pandemi dönemiyle küresel olarak başlayan son dönemde Türk Lirası’nın Amerikan Doları karşısında değer kaybıyla derinleşen ekonomik vatandaşın cebine yeni zamlar olarak yansıyor.
Erdoğan talimat vermişti
Bir yandan da fırsatçılık ve stokçuluk iddialarıyla fahiş fiyat artışları tartışılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların piyasaya göre uygun fiyatlarla alışveriş yapabilmeleri için Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri’nin arttırılması ve yaygınlaştırılması talimatı vermişti.
Açılışı Keşkin yaptı
Bu kapsamda Düzce’de de şube sayısının arttırmasına yönelik çalışmalara başlanan meyvelerini verdi. Tarım Kredi Kooperatif Market'in Körpeşler Şubesi, bugün yapılan açılış töreninin ardından vatandaşların hizmetine sunuldu. Marketin açılış kurdelesini AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin Kesti. Keskin, törenin ardından markete girerek fiyatları da inceleyerek market yetkililerinden bilgi aldı.
6. şube Körpeşler’e
Körpeşler’de açılan marketle birlikte Merkez’de 4, Akçakoca’da ve Gölyaka’da 1’er şubeyle Düzce il genelindeki kooperatif market sayısı 6’ya çıkmış oldu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa