FABRİKA YÖNETİMİ: İŞÇİ İZİNDEYKEN HASTALANDI

Gündem 13 Nisan 2020 12:26
Videoyu Aç FABRİKA YÖNETİMİ: İŞÇİ İZİNDEYKEN HASTALANDI
A
a

Düzce merkeze bağlı Çavuşlar Mahallesi’nde orman ürünleri üzerine faaliyet gösteren Divapan A.Ş firmasında çalışan bir işçide korona görülmesi paniğe neden oldu. Üretime devam eden fabrika, 'İşçi izindeyken rahatsızlandı' savunması yaptı.

Dünya çapında büyük bir paniğe sebep olan koronavirüs salgını, hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor.
Düzce merkeze bağlı Çavuşlar Mahallesi’nde faaliyet gösteren Divapan fabrikasının işçilerinden birinde koronavirüs  görülmesi, mesai arkadaşlarında tedirginliğe neden oldu.
İşçinin annesinin yüksek ateşle Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldığı ve yapılan testin pozitif çıktığı öğrenildi. Bunun ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan yaşlı kadının oğluna yapılan testin de pozitif olduğu öğrenildi.
Divapan AŞ’de çalışan işçinin yine Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alınırken, bu durum fabrika çalışanlarında büyük bir paniğe neden oldu.
FABRİKA YETKİLİLERİ AÇIKLAMA YAPTI…
“İŞÇİNİN FABRİKA İLE HİÇ BİR TEMASI YOK… İZİNDEYKEN HASTALANDI…
Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezi’nin ulaştığı fabrika yetkilileri ise, işçinin 15 günlük izindeyken hastalığı kaptığı ve fabrika ile hiçbir temasının olmadığı belirtildi. Fabrikada koronavirüs nedeniyle tedbirlerin en üst seviye çıkartıldığını söyleyen yetkililer, “Fabrikamızın üretim bandı başta olmak üzere tüm birimleri her gün ilaçla dezenfekte ediliyor. Fabrikaya giriş ve çıkışlarda işçilerimizin ateşleri ölçülerek içeriye alınıyor. Yine fabrikaya giriş yapan tüm araçlar dezenfekte edilerek içeri alınıyor. Bunun dışında ne kargo ne de misafir girişine izin verilmiyor.” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm