EZBER BOZAN ESNAF!

Gündem 8 Ekim 2018 10:45
Videoyu Aç EZBER BOZAN ESNAF!
A
a

Akçakoca’da ekmek satışı yapan bir esnaf maliyetlerin artışına direnerek ekmeği diğer fırınlar gibi 1.5 liradan değil 1 liradan satışa sunuyor.

Düzce'de olduğu gibi 300 gram ekmeğin 1.5 liradan satıldığı Akçakoca'da bir esnaf kendi fırınında ürettiği 300 gram ekmeği 1 liradan satıyor.Fırıncı esnafı Ramazan Eren yaptığı açıklamada, az da olsa para kazandığını zam yapmadan ve gramajla oynamadan satışlara 1 liradan devam edeceğini söyledi.

Fırsatçılık yapıp ekmek fiyatlarıyla oynamıyoruz”
Halkın daha ucuza ekmek yiyebilmesi için daha fazla satış yapması gerektiğini ifade eden Eren, “Akçakoca’da şu anda 300 gram ekmek 1.5 liraya satılıyor. Biz ise 300 gram ekmeği vatandaşa 1 liradan satıyoruz. Döviz artışları bize etkilemiyor çünkü biz dolar fırladı diye fırsatçılık yapıp ekmek fiyatlarıyla oynamıyoruz. Ben ne olursa olsun 1 liradan ekmek vermeye devam edeceğim.” dedi.

Ekmeğinizi tartmadan almayın”
Maliyetlerin artışına direnen Ramazan Eren, Akçakoca halkından da ekmek alımı konusunda destek beklediğini belirterek, şunları kaydetti: “Bu süre zarfında ekmeğin gramajıyla da fiyatıyla da oynamayacağım. Ben şu anda az da olsa para kazanıyorum. Yeterli ama bu milleti soyarak para kazanmak da istemiyorum. Ekmeğinizi tartmadan almayın. Biz ekmekte hırsızlık yapmıyoruz. Katkı maddesi koymuyoruz, maya koymuyoruz, şişirmiyoruz. Bizim ekmek doğal ekmek olduğu için biraz küçük görünüyor. Bu nedenle gidip başka yerden ekmek alıyorlar. Bizi desteklerseniz sonuna kadar ekmeği ucuz yersiniz, desteklemezseniz ben de yok olacağım sizler de pahalıya ekmek yiyeceksiniz. Benim gibi direnen kimse de çıkmaz”

Belediye bana değil, akşam 75 lira olan unu sabahleyin 125 liraya satan esnafa müdahale edecek”
İşlerinin normal olduğunu aktaran Eren, "Halkın beni desteklemesini bekliyorum. Ben dolarla çalışmıyorum, gavur değilim ben. Türk’üz, Türk parasıyla çalışacağız. Belediye bana değil, akşam 75 lira olan unu sabahleyin 125 liraya satan esnafa müdahale edecek.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri