EVİ YAPAN VAR ANCAK…

Gündem 13 Haziran 2017 16:24
Videoyu Aç  EVİ YAPAN VAR ANCAK…
A
a

Rahatsızlığı yüzünden 7 ay önce malulen emekli olan ve yaşadığı Kocaeli’den memleketi Yığılca’nın Asar Köyü’ne dönen engelli Ali Öztürk, yıkılma tehlikesi olan annesinden kalma köy evinde yaşamını sürdürüyor. Her akşam solunum cihazı kullanması gereken 3 çocuk babası Öztürk, devlet tarafından kendisine yeni bir ev yaptırılacağını ancak müşterek olan tapunun bölünmesi için gereken 3 bin TL’yi ödeyemediği için inşaatın başlayamadığını belirterek, hayırseverlere seslendi.

Kocaeli’de çalıştığı işyerinden 7 ay önce malulen emekli olarak ayrılan ve Yığılca’ya bağlı Asar Köyü’nde depremde gördüğü ağır hasar nedeniyle hakkında yıkım kararı verilen annesinden kalan 2 katlı evine dönen 3 çocuk babası Ali Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kendisi için yaptıracağı evi, tapu işlemleri için istenen ücreti temin edemediği için yaptıramıyor.

Engeline rağmen çalıştı
Aylık 970 lira emekli maaşı olan ve bir kızını üniversitede okutmaya çalışan Öztürk, yüzde 93 engelli raporu olmasına karşılık yıllarca ailesine bakmak için çalıştığını ancak platinli bacağı ve artan rahatsızlıkları nedeniyle mamlulen emekli olmak zorunda kaldığını söyledi.Her an yıkılma tehlikesi bulunan ve çatısı damlayan evde tek başına kalan Öztürk, her akşam solunum cihazına bağlı olarak hayatını sürdürmeye çalışıyor.

Devlet evi yapacak ancak tapu masrafını ödeyecek gücü yok
Eşinden ayrı olan Öztürk, Düzce Valiliği ve Yığılca Kaymakamlığı’nın girişimleri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kendisi için yaptırılacak yeni evin inşaatını annesinden kalan arazinin kardeşiyle müşterek olmasından dolayı başlatamıyor. İnşaatın başlaması için müşterek tapunun bölünmesi gerektiğini belirten Öztürk, başını sokabileceği bir evin yapılabilmesi için gerekli olan tapu işleminden istenen 3 bin lira tutarındaki ücreti karşılayamadığını ifade etti.

Üniversitede okuyan kızının yurt borcunu da kapatamadı
Kayseri’de üniversite okuyan kızının biriken yurt borcunu da ödeyemediğini söyleyen Öztürk, “2 bşn lira borç birikti. Yığılca Kaymakamımız sağ olsun birkaç ay destek oldu. Ancak kızımın yurt borcunu hala kapatamadım.” dedi.970 liralık emekli maaşı ile hem kızını okutmaya çalışan hem de hayatını sağlıklı bir şekilde sürdürebileceği bir evin hayalini kuran Öztürk, tapu işlemleri için istenen 3 bin lira ve yurt borcu için hayırseverlerden yardım bekliyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri