ETKİLİ İLETİŞİMİ ÖĞRENİYOR

Gündem 29 Kasım 2017 12:22
Videoyu Aç  ETKİLİ İLETİŞİMİ ÖĞRENİYOR
A
a

Düzce’de protokol etkili iletişimi öğreniyor. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü ve Düzce Valiliği işbirliğinde Düzce’de görev yapan idareci ve personele protokol yönetimi, etkili iletişim, beden dili ve diksiyon konularında verilecek 2 günlük eğitim programı dün başladı. Programın açılışında konuşan Vali Zülkif Dağlı, 2002-2003 yılları arasında öğrencisi olduğu Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitü’nün artık Anadolu’ya açıldığını belirtti.

Düzce’de görev yapan idareci ve personele protokol yönetimi, etkili iletişim, beden dili ve diksiyon gibi pek çok konudan oluşan protokol yönetimi eğitim dersleri dün sabah Düzce Valiliği’nde gerçekleştirilen açılış toplantısı ile başladı. 29-30 Kasım tarihlerini kapsayan eğitim programının ilk gününe, Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Genel Müdürü Prof. Dr. Ender Aslan katıldı.

Biz buraya öğrenci olarak girmekte bile zorlanmıştık”
Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü ile bu yıl ikincisi yapılan eğitim hakkında konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, şu ifadelerde bulundu:“Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitümüzle bu yıl itibariyle ikinci etkinliğimizi yapmış oluyoruz. Birinci etkinliğimizi üniversitemizin salonunda gerçekleştirmiştik. Bu etkinliğimizi iki gün sürecek şekilde yapıyoruz. Ben de 2002-2003 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitü’nün öğrencisiydim. Bu enstitü farklı. 7-8 ay önce genel müdürümüzle yaptığımız görüşmede burada yapılan aktivitelerin çok daha fazla arttığını gördük. 2002 yılında biz buraya öğrenci olarak bile girmekte zorlanmıştık. Ama şimdi Anadolu’ya açıldığını, gönül coğrafyamıza açıldığını, öğrencisine ve kamu bürokrasisine açıldığını, yer aldığını görmüş olduk. Bu da gerçekten memnuniyet verici.” Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kurumu tarafından verilecek protokol yönetimi eğitim programı kapsamında Düzce’de görev yapan yönetici ve personele TRT Spikeri Fulin Arıkan ve Emekli Kıdemli Albay Nurdan Bezik katılımcılara deneyim ve tecrübelerini aktaracak.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri