ESTETİK KURUL TABELA AVINDA!

Gündem 4 Temmuz 2017 14:01
Videoyu Aç ESTETİK KURUL TABELA AVINDA!
A
a

Düzce Belediyesi bünyesinde kurulan Estetik Kurul tabela avına çıktı. Kurul, son günlerde kamuoyunun gündemine gelen ilan, reklam ve tabelalarda Türkçe isimlerin kullanılması ve estetik görünümün sağlanmasına yönelik çalışmasını tamamladı.

Düzce Belediyesi bünyesinde kurulan, belediye birimlerinin yanı sıra, esnaf ve sivil toplum kuruluşları ile meslek odalarının da içinde bulunan Estetik Kurul, tabelaları inceliyor. Estetik Kurul, çarpık yapılaşmanın yanı sıra, yabancı isimli tabelaların son günlerde gündem olmasının ardından harekete geçme kararı aldı.
Şehir imar planı üzerinden kent estetiği ve özellikle yerleşimin yoğun olduğu alanlarda ortaya çıkan çarpık yapılaşmaya karşı faaliyet yürüten Estetik Kurul, ilan, reklam ve tabelalarda Türkçe isimlerin kullanılması ve estetik görünümün sağlanmasına yönelik çalışmasını tamamladı. Meclis, Estetik Kurul ile Bütçe ve İmar komisyonlarının konu ile ilgili görüşlerini birlikte değerlendirecek.Meclis gündemine de gelen ilan, reklam ve tabela yönetmeliğine ilave yapılması yönündeki teklif Meclisin Temmuz ayı ikinci toplantısında görüşülecek.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri