ESNAFTAN ‘TEK ŞERİT’ ÇAĞRISI

Gündem 24 Mayıs 2019 16:28
Videoyu Aç ESNAFTAN ‘TEK ŞERİT’ ÇAĞRISI
A
a

Merkez Büyük Cami’nin arkasında bulunan Hafız Hasan Efendi Sokak’taki esnaflar yolun çift şerit olması yüzünden sık sık yaşanan trafik keşmekeşinden dert yandı. Çift şerit olan sokakta sağlı-sollu yapılan parklar yüzünden büyük sıkıntı yaşandığını vurgulayan esnaflar, yolun tek şeride düşürülmesi için yetkililere çağrı yaptı.

Şehrin göbeğinde bulunan Hafız Efendi Sokak’ta her akşam yaşanan trafik sıkışıklığı sürücüleri de sokak esnafını da bezdirdi. Gidiş-geliş şeklinde çift şerit olarak trafik akışının sağlandığı yolda, özellikle sabah ve akşam saatlerinde araç geçişinin artması sokağın içinden çıkılmaz bir hal almasına neden oluyor. Sağlı-sollu park edilen araçlar nedeniyle daralan sokakta park yeri kalmayınca kısa süreli yapılan parklanmalar trafiğin durmasına ve araç kuyrukları oluşmasına yol açıyor. Kimi zaman gergin anlara sahne olan bu durumun artık yaşanmamasını isteyen sokak esnafı, Öncü mikrofonları aracılığıyla yetkililere “Sokağı tek şeride düşürün!” çağrısı yaptı.

“Tek şerit olmasını istiyoruz”

Hafız Efendi Sokak’ta bulunan bir esnaf konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bu Hafız Efendi Sokak’taki sıkıntımız, Kızılay Meydanı’ndan gelen bu yolun sağa sola ayrılması. Normalde yol buradan tek şerit ama buradan sonra sol tarafa geçiş var. Burada da vatandaşlar sağa sola tek sıra park yapınca 2. sıraya bir müşteri geldiğinde yolcusunu indirmeye kalktığında trafik kitleniyor, kalıyor. Buradan gelen vatandaş da haklı olarak “Benim yolum” diyor. Benim yolum olduğu için karşıdan gelene de hiçbir anlayış göstermediği için yol kitleniyor. Belediyeden esnaf olarak buradaki yolun sağa sola ayrılması değil tek şerit olarak İstanbul Caddesi’ne dönmesidir.”

“Trafik polisliği yapıyoruz”

Esnaflar olarak buradaki yol sorunu yüzünden trafik polisliği yaptıklarını belirten dertli esnaf, konuşmasına şöyle devam etti:

“Buradaki esnafımızın en büyük sıkıntısıdır. Esnaf olarak buradaki vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Trafik polisliği yapıyoruz. Bundan yorulduk, sıkıldık. Belediyeden bu konuyla ilgili trafik müdürlüğünden bizlere yardımcı olmalarıdır. Yarın bir gün burada insanların birbirleriyle kavga etmemeleri için buna bir çözüm üretmelerini rica ediyoruz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm