ESKİ VEKİL DE BU NU YAPARSA…

İlçe Haber 17 Mayıs 2021 11:26
Videoyu Aç ESKİ VEKİL DE BU NU YAPARSA…
A
a

AK Parti'den ihraç edilen Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz da sahil şeridini tahrip etme modasına uydu. Akçakoca'nın sahil şeridi Ayazlı Mahallesi kesiminde özel tapulu arazisi olan eski vekil Korkmaz'ın yaptığı inşaat, son günlerde Akçakoca'da çok tepki çeken sahillerin yağmalanmasına son örnek oldu. Bu duruma tepki gösteren CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, yetkilileri göreve davet etti.

Sivri dili nedeniyle AK Parti ile yolları ayrılan Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın Ayazlı Mahallesi'ne bağlı Dumlupınar Caddesi'ndeki Ümran Boru Fabrikası'nın arka kısmında bulunan özel tapulu arazisinin denize bakan kısmına şantiye çalışması yapması sonucu kumsalların tahrip olduğu ortaya çıktı.
Bölgeye giderek sahilin halini videoya kaydeden CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, bir süre önce Akçakoca Belediyesi'nin gerekli resmi yaptırımları uygulayarak inşaatını durdurduğu şantiyede çalışmaların devam etmesini eleştirdi. Vekil Korkmaz'ın kuralları hiçe saydığını vurgulayan Abanoz, Akçakoca Belediyesi'nin önceki kaçak yapıların aksine bu kez gereken yasal prosedürü zamanında uyguladığına işaret etti. Belediye imar ve zabıta ekiplerinin yerinde incelemesi sırasında kıyı kenar çizgisinin 100 metre gerisine yapılması gereken inşaatın bu sınıra uygun olmadığı tespit edilirken, yine Akçakoca Belediyesi'nin yaptığı yollardan sökülen baskı betonların ve hafriyat malzemelerinin sahilde dolgu malzemesi olarak kullanıldığı belirlendi.
Sahili kural tanımaz bir şekilde tahrip eden Korkmaz'ın bu tavrı, son günlerde Akçakoca kamuoyunu meşgul eden sahil şeridi istilasına yeni bir halka daha ekledi.
Öte yandan konuya ilişkin açıklama yapan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, mülk sahibi eski Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın yetkililere yaptığı "Buraya istinat duvarı yapacağım." savunmasının inandırıcı olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı: "Buraya ne yapacağı belli değil. Sonuçta buradaki kumsalda Akçakocalı ve dışarıdan ilçemize gelen misafirlerimiz denize girecek. Fakat şimdi baktığımızda buradaki kumsalın yok olduğunu görmekteyiz.
Bizim amacımız Akçakoca halkını bilgilendirmek olup yetkilileri göreve davet etmektir. Bu bağlamda yasal olarak yapılan bir durum varsa bu durumun kamuoyu ile paylaşılması ve hafriyat çalışmalarına devam edilmesi, olası aksi bir durum var ise de bu doğa katliamının ve kumsallarımızın tahrip edilmesinin bir an önce önüne geçilmesini istiyoruz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri