Eski sanayi esnafı buraya gelmez

Gündem 17 Ekim 2018 17:02
Videoyu Aç Eski sanayi esnafı buraya gelmez
A
a

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Küçük Sanayi Sitesi’nde yaptığı basın açıklamasında, sanayi sitesi esnafının yaşadığı sorunları sıraladı. Yol sıkıntısı devam eden sitenin mezbelelik görüntüsüne dikkat çeken Mertol, “Eski Sanayi Sitesi esnafı bu şartlarda mevcut dükkanını bırakıp Küçük Sanayi Sitesi’ne gelmez.” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, geçtiğimiz hafta Haydar Gördebil Bulvarı üzerinde trafik sorununa dikkat çekmek amacıyla yaptığı basın açıklamasının ardından bu kez yol başta olmak üzere esnafların yaşadığı sıkıntılara yönelik Küçük Sanayi Sitesi’nde bir basın açıklaması yaptı.
“Yağmur yağdığı zaman rögarlar tıkalı, suyun gideceği yok”
Burada kepenk açan esnafın şikayet ve talepleri olduğunu belirten Mertol şunları kaydetti:
“Küçük Sanayi Sitesi’nde sıkıntılar had safhada. Burada 2 aya kadar asfalt yoktu. Bir yağmur yağdığında her yer çamur, mezbelelik haline geliyordu. Burada bir altyapı yapılmadan asfalt çalışması yapıldı. Şu an ziyaret ettiğimiz esnaflar şunu söyledi, yarın bir yağmur yağdığı zaman rögarlar tıkalı, suyun gideceği yok. Dükkanların içerisine girecek.”
Yine Küçük Sanayi Sitesi’ndeki bir diğer sorunun mezbelelik görüntüsü olduğunu vurgulayan Mertol,  çöp konteynerlerinin olmadığını ve esnafın burada sinekten duramadığını söyledi. Eski Sanayi Sitesi esnafının ise bu şartlarda mevcut dükkanını bırakıp Küçük Sanayi Sitesi’ne gelmeyeceğine de dikkat çekti.
“Haftaya çarşambaya kadar borç açıklamazsa belediye önünde basın açıklaması yaparım”
Son olarak, “Belediyecilik Milli Görüşçüler’in işi.” diyen Mertol, Düzce Belediyesi’ne de şu uyarıda bulundu: “Biz bunlara 3 dönemdir yapamayacaklarını söylüyoruz ama onlar belediyenin anahtarını Milli Görüşçüler’e, Saadet Partisi’ne teslim etmiyor. 2 hafta önce belediyenin borcunu ve israfın nereden kaynaklandığını, bunların rakamsal olarak verilmesini talep ettik. Haftaya çarşambaya kadar bu konu Düzceli hemşehrilerimizle paylaşılmazsa, Düzce Belediyesi’nin önünde de o basın açıklamasını da yaparım. Biz kimseden emir almayız, kimseden de korkmayız. Kimse Düzceli vatandaşımızı mağdur edemez. Hakkı yoktur.”
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri