ESKİ BAŞKAN'IN ADI VERİLDİ

Gündem 23 Mayıs 2017 12:55
Videoyu Aç ESKİ BAŞKAN'IN ADI VERİLDİ
A
a

Akçakoca'da özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını çözmek amacıyla 2013 yılının Ağustos ayında temeli atılan Sarıyayla İçme Suyu Barajı'na meclis kararıyla, AK Partili eski Belediye Başkanı Nazmi Çiloğlu'nun adı verildi.

2004-2009 yılları arasında Akçakoca Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan AK Parti'li Belediye Başkanı Nazmi Çiloğlu'nun adı “Sarıyayla” olarak anılan ve hizmet vermek için gün sayan içme suyu barajına verildi.Meclise gelen talepte Çiloğlu'nun barajın ilçeye kazandırılması için yoğun çaba harcadığı belirtildi. Meclis üyelerinin oylarıyla geçen isim önerisi ile Akçakoca’nın 100 bin nüfusuna yetecek su sorununu çözecek olan Sarıyayla Barajı'nın resmi adı Nazmi Çiloğlu Barajı oldu.Konuya ilişkin belediyenin sosyal medya hesanından bir açıklama yayınlayan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, “Nazmi Çiloğlu Barajı olarak meclis kararı aldığımız barajımızın devrini aldıktan sonra da ismini yazacağız inşallah.” ifadesini kullandı.

Son teknolojiyle hizmet vermeye başlayacak”
Barajın tamamlandığını ve son teknik incelemenin de yapıldığını belirten Başkan Yemenici, son ve modern teknolojinin kullanıldığı barajda toplanan suyun çok kaliteli ve doğrudan içilebilir özellikte olduğunu belirtti. Yemenici, şöyle devam etti: “Afet gibi bir durum olmadığı sürece kolay kolay artık Akçakoca’da su kesilmeyecek. Tüm su depolarımızı cep telefonumuzdan görüntülü takip edeceğiz ve müdahale edeceğiz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri